1000

Dallas- Vegas: gól v čase 00:00-8:59 - NE

30.05.2023 02:07,
Autor: Jan Velart

Série mezi Dallasem a Vegas pokračuje šestým utkáním, které se dnes v noci bude hrát v Texasu. Dallas zatím dvakrát odvrátil vyřazení a ze stavu 0:3 se v sérii dostal na snesitelnějších 2:3. I tak ale platí, že prohra dnes rovná se konec sezony. Dallas v obou eliminačních zápasech pustil jen dvě branky a hlavní podíl na tom nese 24letý brankář Jake Oettinger. Jeho kariéra je zatím krátká, ale v playoff zažil už pět zápasů, kdy jeho tým čelil vyřazení. Dvakrát loni v osmifinále proti Calgary, jednou proti Seattlu ve čtvrtfinále letos a pak dvakrát s Vegas. A jeho souhrnná úspěšnost je ohromující -94,8% pochytaných střel. Výtečně chytá na druhé straně i Adin Hill. Jelikož série dospěla už do šestého zápasu, dá se očekávat ještě větší opatrnost. Chyby, které stály oba týmy ztráty v sérii, byly dobře analyzované. Včetně naprosto nepochopitelného blikance kapitána Stars Jamieho Benna ve 3.duelu, po kterém vyfasoval stopku na dva zápasy. Včetně zbytečného vyloučení Braydena McNabba v prodloužení 4.zápasu, které přineslo vítězný gól Joe Pavelskiho. Spíše čekejme duel na málo branek a hlavně zkraje opatrnost. Gól v prvních devíti minutách nepadne.