1.01
1000

Inter – Fiorentina: 1

22.9.2020,

Inter dokázal vyhrát pět z předchozích sedmi úvodních domácích zápasů sezóny a v jenom z nich (před třemi lety) porazil právě Fiorentinu. Inter pokaždé udržel čisté konto, což se mu ostatně povedlo i v posledním vzájemném měření sil (0:0). Opakování tohoto výsledku ale není moc pravděpodobné, protože Inter vloni vedl doma ve 12 případech už po prvním poločase (nejvíce v lize) a v osmi z nich (společný nejlepší výkon) dokázal vedení udržet. Domácí zde získali tři body dokonce i ve třech utkáních (rovněž společný nejlepší výkon v lize), ve kterých v poločase ztráceli. Velký podíl na tom mělo útočné duo Lautaro – Lukaku, které se podařilo udržet a Inter navíc v týdnu posílil záložník Vidal, na kterého má Conte výborné vzpomínky ze společného působení v Juventusu. Fiorentina přetlačila v prvním kole Turín (1:0) a letos bude pomýšlet na lepší umístění, než jak tomu bylo v posledních několika sezónách. Na Inter, který je silný především v domácím prostředí, to ale ani tak stačit nebude.