Čas
Kurzy
1.01
1000

Juraj Slafkovský (MTL): více než 0,5 kanadských bodů

22.02.2024 01:07,
Autor: Jan Velart
pic

Fanoušci kanadských týmů v NHL mohou být někdy hodně netrpěliví. Když se jednička draftu 2022, urostlý devatenáctiletý Slovák Juraj Slafkovský v první sezoně trápil, byli z toho zasmušilí. Postavu na NHL měl, připravený ale nebyl. Jejich chmury zesílili zkraje této sezony, kdy v prvních 17 zápasech měl jen bilanci 1+2. Slafkovský si nevěřil. Byl na sebe strašně přísný a Canadiens dost hazardovali, když ho dál nechali hrát NHL. Ale rodák z Košic na to postupně přicházel. Začal víc využívat své tělo, vstřelil pár důležitých gólů. Najednou se ocitl v první formaci vedle dalších mladých hvězd Nicka Suzukiho a Colea Caufielda, v lajně kterou si fanoušci vysnili. A začal být opravdu dominantní. 

V šesti zápasech od Utkání hvězd  má Slafkovský bilanci 5+5. Má 20 střel na branku. Canadiens jako tým nejsou teď tak úspěšní, vyhráli jen tři z posledních jedenácti zápasů, ale o to teď nejde. Jde o to, že Slafkovský přejal tým za svůj. Že se stal lídrem. Je to pro jeho psychiku přesný opak toho, co zažíval na podzim, kde by se nejraději schoval do kouta. Teď si věří, že tým může strhnout, že nic nepokazí. Pouze Suzuki má víc bodů (jen o jeden) od 1.února než on. Teď je lídr. 

💰 Na co vsadit:

Slafkovský hrál poslední zápas proti Washingtonu skoro 24 minut. Byl to extrém, ale v předchozích pěti zápasech nikdy neklesl pod 19 a půl minuty. Hraje první přesilovku, je i na oslabení. Má důvěru jako top tým. Měl by dnes s takovým vytížením a sebevědomím proti Buffalu bodovat. Kurz je na něj velmi slušný. 

👇 Doporučení: 6/10

Nenalezeny žádné položky!