1.01
1000

Juventus – AS Roma: 2

30.7.2020,

Juventus zakončí mistrovskou sezónu na domácím hřišti, kde letos ještě ani jednou neprohrál (16 výher, 2 remízy). Bianconeri tak budou usilovat o udržení této neporazitelnosti v celém ročníku, což se jim ostatně povedlo ve dvou z minulých třech sezón. Suverenitu Juventusu na domácí půdě podtrhuje i skutečnost, že pouze v jednom letošním utkání zde nedal alespoň dvě branky. Rozjezdy má nicméně pomalé – v poločase zde vedl jen osmkrát (pokaždé ovšem vyhrál). Domácí tady přitom v letošní sezóně nedostali v úvodních 15 minutách ani jeden gól. AS Řím už je v Turíně od začátku týdne, protože zde ve středu večer hrálo s druhým místním celkem. Po celou dobu zde mohlo využívat tréninkové centrum Juventusu, což běžně není možné. Římanům to ale svědčí a první zápas v Turíně vyhráli 3:2. Jednalo se již o jejich šestou výhru z posledních sedmi zápasů (1 remíza) a rozhodně mají šanci na to, aby Juventus o domácí neporazitelnost připravili. Maurizio Sarri navíc na tiskové konferenci po utkání v Cagliari prohlásil, že vzhledem k náročnému programu možná nasadí všech 11 hráčů z juniorského týmu. To se pravděpodobně nestane, nicméně Juventus už myslí spíše na odvetu s Lyonem v Lize mistrů.