1.01
1000

Juventus – Bologna: 2. poločas: 1

21.1.2021,

Juventus prohrál v neděli večer ve velkém derby s Interem (0:2) a jeho ambice na zisk desátého mistrovského titulu v řadě dostaly zase další ránu. Faktem ovšem zůstává, že jeho ztráta na vedoucí AC Milán stále není nedostižitelná (10 bodů a zápas k dobru). Problémem ovšem může být množství týmů, které letos o titul usilují, neboť Juventus je až na šestém místě. Středeční triumf v italském Superpoháru nad Neapolí (2:0) ovšem ukázal, že touha po úspěchu mu nechybí a jednalo se o pátou výhru z posledních šesti zápasů (včetně výhry v prodloužení v italském poháru). Teď navíc přijíždí poměrně oblíbený soupeř. Bologna v minulém kole konečně po osmi neúspěšných pokusech v řadě vyhrála (5 remíz, 3 prohry), ale s Juventusem prohrála už devět vzájemných střetnutí v řadě. Zajímavostí může být fakt, že hosté mají venku záporné skóre ze všech patnáctiminutovek s výjimkou té úplně poslední, během které je ale zase shodou okolností doma silný právě Juventus. Ten vstřelil polovinu ze svých 16 branek právě až po 75. minutě hry. Díky tomu je také jedním ze čtyř celků, které letos dokázaly vyhrát doma zápas, ve kterém prohrávaly v poločase.