1.01
1000

Lazio – AC Milan: 1

2.7.2020,

Lazio vyhrálo v minulém kole 2:1 na půdě Turína. Podobně jako v sobotním domácím zápase s Fiorentinou (2:1) i tentokrát inkasovalo jako první. V každém z jeho tří utkání od restartu soutěže tak nevyhrál tým, který dal první gól. Vysoký kurz na Lazio je v jeho domácích zápasech poněkud zvláštní. Lazio zde letos vyhrálo 12 z 15 utkání a porazilo zde například i vedoucí Juventus (3:1). S jeho 41 vstřelenými góly před vlastními fanoušky se pak může měřit pouze v tomto ohledu nezastavitelná Atalanta. Obdobně je na tom i z hlediska inkasovaných branek – 11 gólů je doma druhý nejlepší výkon v lize (po Juventusu). V posledních třech zápasech zde Lazio dalo přesně dva góly, přičemž oba z nich vstřelilo v tom samém poločase. AC Milán si ve středu rozhodně sebevědomí nevylepšil, když ztratil body na půdě Spalu. Ten jediný navíc zachraňoval až ve druhém poločase poté, co hrubě nezvládl úvodní dějství (2:0). S takovým výkonem nebudou mít Rossoneri na Laziu šanci. Jejich žolíkem může být Zlatan Ibrahimovič, který už ve středečním zápase po zranění odehrál necelou půlhodinu hry.