1.01
1000

Lazio – AS Roma: 2

13.1.2021,

Velké římské derby je tady. Lazio ztrácí na svého konkurenta celkem šest bodů, ale v posledních kolech vyhrálo dvakrát v řadě, což se mu v této sezóně povedlo v domácí soutěži vůbec poprvé. Naposledy zdolalo Parmu 2:0 a udrželo své čtvrté čisté konto. V pěti z předchozích šesti duelů se prosadil jeho nejlepší střelec Ciro Immobile, který má i letos skvělou formu. Tou se ovšem pyšní i jeho soupeř – AS Řím. Jediná prohra v minulých osmi utkáních (v lize) hovoří za vše. Římané navíc dokázali dát ve čtyřech z těchto zápasů minimálně tři góly a sedmkrát se prosadili jako první. V šesti případech vedli už po prvním poločase. Lazio může doufat leda v to, že využije současné největší slabiny, kterou představují druhé poločasy. Během nich AS Řím inkasovalo všech posledních deset gólů. Jinak se ovšem těší velké pohodě a šestibodová ztráta na první místo ho navíc řadí mezi celky bojující o mistrovský titul. To, že Římané hrají „venku“ tentokrát neznamená opravdu vůbec nic, vždyť na stadionu nebudou žádní fanoušci. Náboj ale derby rozhodně postrádat nebude – v pěti z minulých šesti případů v něm bylo uděleno minimálně šest žlutých karet.