1.01
1000

Lazio – Sassuolo: Oba dají gól: ANO

21.1.2021,

Cenná výhra 3:0 na městským rivalem znamenala pro Lazio třetí ligovou výhru v řadě, což se mu v letošní sezóně povedlo vůbec poprvé. Lazio neprohrálo už čtyřikrát v řadě a všechny tyto úspěchy měly společného jmenovatele – Biancocelesti se prosadili jako první. Ve třech případech se jim to povedlo dokonce v úvodních 15 minutách hry. Podobné je to doma, kde Lazio vyhrálo rovněž třikrát v řadě (celkově zde letos naplno bodovalo jen čtyřikrát v devíti zápasech) a pokaždé skórovalo jako první v úvodní čtvrthodince. V minulém kole navíc zazářil Luis Alberto, který dal dvě branky a pět ze svých šesti letošních tref vstřelil v posledních šesti kolech. Je evidentní, že rozložení zátěže na více střelců Lazio svědčí, protože k Immobilemu se v minulých kolech přidal kromě Luise Alberta i Felipe Caicedo. Hosté ze Sassuola naopak do nového roku nevykročili zrovna dobře a prohráli tři z pěti utkání (1 výhra, 1 remíza). V tom posledním navíc zachraňovali bod proti Parmě až v 95. minutě, kdy Filip Djuričić proměnil pokutový kop. Sassuolo ovšem zůstává stále ve hře o evropské poháry a v posledním vzájemném utkání na půdě Lazia dokázalo v létě vyhrát. V šesti ze sedmi případů, kdy se zde představilo (proti Laziu) navíc padly minimálně tři góly a skórovaly oba týmy.