1.01
1000

Lecce – Cremonese: 1

02.10.2022 15:00,

Dlouhých 582 minut čekalo Lecce od začátku letošní sezony na to, než se poprvé dostalo alespoň do vedení. Povedlo se mu to v prvním poločase minulého utkání na půdě Salernitany, kde následně dokázalo i vyhrát 2:1 a připsat si první výhru. Před soubojem s dalším nováčkem z Cremony je to pro Salentini velmi dobrá zpráva. Letos totiž už třikrát remizovali a celkových šest bodů je poměrně slušný rozjezd. Cremonese navíc ve třech z dosavadních čtyř venkovních utkání prohrálo (0-1-3) a pro Lecce půjde o jedinečnou příležitost, jak na minulý úspěch navázat. Doma zatím letos prohrálo jen s Interem a po dvou remízách s Empoli a Monzou, bude chtít jihoitalský celek prodat své výkony. Ani v jednom duelu (vč. toho proti Interu) herně nepropadl, což tentokrát potvrdí. Cremonese minule svůj dosavadní zisk dvou bodů nerozšířilo a po dvou nerozhodných výsledcích se muselo sklonit před Laziem. Rychle inkasované branky rozhodly o osudu utkání už v samotném začátku, přičemž Cremonese lovilo míč z branky v úvodních 20 minutách i ve dvou ze svých letošních čtyř venkovních vystoupení. Vzájemné zápasy v loňském ročníku Serie B pak pokaždé ovládl ten tým, který nastoupil doma a tato tradice bude prodloužena.