1.01
1000

Liverpool – Aston Villa: 1. poločas: 1

11.12.2021 16:00,

Liverpool čeká velký svátek, neboť na Anfield se vrací místní legenda Steven Gerrard, byť v roli kouče hostující Aston Villy. Nějaké slitování ale od nejproduktivnějšího celku soutěže (44 branek) rozhodně nečekejme, obzvlášť, když domácí ztrácí na první místo jediný bod. Liverpool vyhrál v lize už čtyřikrát v řadě a byť měl minule na půdě Wolverhamptonu štěstí (gól na 1:0 dal až v 94. minutě), předchozí tři výhry se čtyřmi vstřelenými brankami hovoří o velké pohodě v týmu. Reds dali doma už 18 branek (v sedmi duelech) a v pěti případech vedli již po prvním poločase, což se tentokrát může snadno opakovat. Aston Villa pod vedením nového trenéra ožila a vyhrála tři ze čtyř zápasů. Z posledních sedmi vzájemných ligových střetnutí jich nicméně prohrála hned šest, přičemž ve všech sedmi dostala minimálně dva góly. Hosté se navíc budou muset obejít bez Leona Baileyho, který by se mohl vrátit až v polovině měsíce a otazník visí i nad startem Dannyho Ingse. A bez jejich podpory se bude velkému favoritovi vzdorovat jen velmi těžko. První dva venkovní duely na lavičce Aston Villy navíc vyhrál v historii pouze trenér John Gregory a vše nasvědčuje tomu, že slavný Stevie ho nevyrovná.