1.01
1000

Manch.City - Aston Villa: 1. poločas: 1

12.02.2023 17:30,

Manchester City o minulém víkendu potvrdil, že venku to v poslední době není ono, když prohrál na půdě Tottenhamu 0:1. Svěřenci kouče Guardioly tak nevyužili ztráty Arsenalu, kterému se mohli přiblížit na rozdíl dvou bodů, a před vlastními fanoušky mají co napravovat. Nejlepší střelec Premier League Erling Haaland zůstal netradičně na suchu, ale v minulém domácím vystoupení nasázel tři branky (Wolves 3:0) a jednou se trefil už před poločasem. City v tomto ročníku vedlo doma po první půli v 7 z 11 případů a vzhledem k touze napravit poslední zaváhání mu věřím i tentokrát. Po sérii tří výher ve čtyřech zápasech (3-1-0) Aston Villa vedená koučem Unaiem Emerym nečekaně tvrdě narazila, když v minulém domácím střetnutí prohrála s Leicesterem City vysoko 2:4. Villans přitom dvakrát v prvním poločase vedli, nicméně už do kabin odcházeli s mankem. A v takových případech je v této sezoně vymalováno, neboť Aston Villa prohrála sedm z osmi utkání, ve kterých v poločase ztrácela (0-1-7). Na půdě Manchesteru City pak prohrála již sedmkrát v řadě, ale po prvním poločase paradoxně ztrácela jen dvakrát a v posledních čtyřech případech ani jednou!