Čas
Kurzy
1.01
1000

Nejlepší střelec ME: vítěz K. Mbappé

14.06.2024 21:00,
pic

Před třemi lety byl na Euru 2021 tandem nejlepších střelců, pěti góly se blýskl Patrik Schick a legendární CR 7. Právě Portugalec se pak zapsal do statistických análů jako vítěz díky jedné asistenci navíc.

Také letos patří Cristiano Ronaldo mezi největší adepty na krále střelců, sezónu v Saudské Arábii mělo z pohledu osobních statistik skvělou. Portugalsko má navíc papírově slabou skupinu (Česko, Turecko, Gruzie), kde se dá k celkovému prvenství položit slušný základ. V kvalifikaci se celku z Pyrenejského poloostrova nadmíru dařilo jak výsledkově, tak střelecky. Na druhou stranu Ronaldo už není tak dynamický jako v minulosti, množí se i hlasy, že s ním v sestavě, hra Portugalců trpí. Podle kurzů je CR7 pak třetím v pořadí.

Do hry o krále střelců by mohl zasáhnout rovněž Romelu Lukaku, kterému se v belgickém národním týmu daří, zejména když může využívat servis Kevina De Bruyneho, patrně nejlepšího nahrávače na světě. Také Belgie by mohla během základní skupiny nastřílet hodně branek, za soupeře má Slovensko, Ukrajinu a Rumunsko, silové parametry útočníka AS Řím jsou pak složitě bránitelné.

Počítat se musí také s Harry Kanem, ikona Albionu táhne reprezentaci Anglie už řadu let, ale letos se paradoxně bude muset o góly podělit s nastupující generací hráčů. Stabilní střeleckou potenci si v průběhu sezóny drželi Palmer, Bellingham i Foden, k tomu lze připočítat i Saku. Hra ostrovního celku tak bude mnohem variabilnější než v minulosti, což se podepíše i na číslech Kanea.

Největším favoritem pak zůstává Kylian Mbappé. Francie patří společně s Anglií mezi největší favority na celkové prvenství, s čímž souvisí i počet utkání, které na turnaji odehrají. Útočník PSG, který se chystá do Realu Madrid, oplývá stále neuvěřitelnou rychlostí, která se nedá bránit. Do toho má už celou řadu zkušenosti a kvalitní provedení v koncovce. Mbappé je schopen skórovat jak po kombinaci, tak díky individuální kvalitě nebo samostatným akcím.

💰 Na co vsadit:

Francie půjde na turnaji hodně daleko, Kylian Mbappé patří mezi nejlepší útočníky současnosti. Francouzský forvard se stal králem střelců na Mistrovství světa v roce 2022 (8 branek), také na Euru bude bojovat o post nejvyšší.

👇 Doporučení:

7/10

Vítěz Sázka na celkového vítěze Vítěz datum
Mbappe K. 6927
5.15 17.06. 21:00