Čas
Kurzy
1.01
1000

Nice - PSG: Zápas bez remízy Nice

15.05.2024 21:00,
pic

V Ligue 1 čeká většinu týmů už jen poslední ligové kolo nadcházející víkend, ale aby byla tabulka kompletní, musejí se k tomu odehrát ještě dva odložené zápasy ze dvaatřicátého kola. Ten první bude dohrávat Nice s PSG, kdy zejména domácím jde stále ještě o možnou účast alespoň v předkole Ligy mistrů ze čtvrtého místa. Naopak Pařížané už mají titul jistý a trofej dokonce po posledním ligovém zápase převzali.

Před středeční dohrávkou naděje Nice na umístění na čtvrté pozici stále žije poté, co mužstvo kouče Francesca Farioliho naposledy doma zdolalo Le Havre těsně 1:0. Zvítězilo tak ve třetím z posledních čtyř ligových duelů, což je před koncem sezony dobrá zpráva, protože si díky tomu zajistilo, že se v té nadcházející vrátí do pohárové Evropy. Pro Nice bude v létě složité udržet některé kvalitní hráče v klubu (Jean-Clair Todibo, Khéphren Thuram…), což se dá říct i o kouči Fariolim, kterého dost intenzivně lanaří Ajax Amsterdam. Nyní se však celý tým i s trenérem bude soustředit na poslední dvě ligová klání, přičemž jedno z nich bude s francouzským gigantem, kterého už jednou v této sezoně porazili na jeho půdě (3:2).

Nedělní rozlučka Kyliana Mbappého s domácímu fanoušky v Parku princů pro Pařížany výsledkově nedopadla dle představ, protože doma podlehli Toulouse 1:3, a prohráli tak třetí po sobě jdoucí soutěžní utkání (ještě v součtu s dvojzápasem Ligy mistrů s Dortmundem). Mbappé se však rozloučil alespoň jednou vstřelenou brankou a svůj gólový účet by ve třech zbývajících duelech, které PSG v letošní sezoně ještě čekají (dvakrát liga a finále poháru), mohl potenciálně rozšířit. O tom, zda ale dostane ještě od kouče Luise Enriqueho šanci můžeme jen spekulovat, protože španělský trenér už několikrát zmiňoval, že se mužstvo musí naučit hrát i bez něj. Nedělní ligové utkání každopádně ukázalo, že spousta hráčů postrádá motivaci a psychicky na to někteří jedinci nejsou po semifinálovém vyřazení z Ligy mistrů úplně nejlépe.

💰 Na co vsadit?

Nice nemá v závěru sezonu už co ztratit. Týmy pod ním čeká už jenom poslední kolo a bodový rozestup je dostatečný k tomu, aby se umístilo nejhůře na pátém místě. V případě vítězství nad PSG ještě mohou „Orli“ pomýšlet i na zmiňovanou Ligu mistrů, což by byl pro jihofrancouzský celek velký sen. Paříž už nemá o co hrát a jen tři dny po porážce s Toulouse je pravděpodobné, že další bodová ztráta přijde i ve středu. Kurz na Nice v sázce zápas bez remízy se tak v tomto směru jeví dost zajímavě.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!

Nenalezeny žádné položky!