Čas
Kurzy
1.01
1000
počet analýz 895
sporty
Ferdinand Hlavsa
Ferdinand Hlavsa
pic

Lyon - Lens: Dvojitá šance remíza

1.3.2024

Vrchol čtyřiadvacátého kola bude duel týmů s rozdílnou formou, kteří se sobě v tabulce začínají pomalu přibližovat, což bylo ještě před nedávném nemyslitelné. Nyní se ale domácí Lyon nachází na vítězné vlně, zatímco Lens dvě poslední ligové ztráty proložilo vyřazením z Evropské ligy. Dočkáme se páté lyonské výhry v řadě?

Lyon minulé kolo opět ukázal sílu, když zásluhou střelců Alexe Lacazetta a Saida Benrahmy dokázal otočit další nepříznivě se vyvíjecí venkovní utkání, tentokrát v Métách (2:1). „Les Gones“ se na skvělé ligové výsledky z poslední doby podařilo navázat také ve Francouzském poháru, kde jsou po úterním postupu na penalty přes Strasbourg už v semifinále a brousí si zuby na celkové prvenství, které rozhodně není oproti umístění v první šestce, na níž Lyon ztrácí před tímto kolem osm bodů, tolik vzdálené.

V cestě za dalšími třemi body bude domácímu výběru stát Racing Lens, který naposledy doma podlehl Monacu 2:3, když rozhodující branku inkasoval už ve druhém soutěžním zápase v řadě v nastaveném čase. Tu první obdrželi Severofrancouzi na německé půdě v Evropské lize ve Freiburgu, kde následně po prodloužení vypadli, a druhou tedy hned vzápětí v dalším ligovém zápase. To rozhodně přidělalo vrásky na čele kouči Francku Haisemu, protože jeho tým čeká utkání na hřišti Lyonu, kde v tomto století nevyhrál ani jeden ze čtrnácti ligových zápasů, přičemž v nich hned dvanáctkrát prohrál!

💰 Na co vsadit?

Forma Lyonu a bilance Lens na lyonské půdě mluví jasně pro sázku na domácí vítězství. Budu však opatrnější a hosty bych i přes poslední nezdary úplně neodepisoval, protože jsou schopni potrápit každého. Výsledkem by proto mohla být remíza o půli nebo na konci utkání, kdy rozhodovat budou opět závěrečné minuty druhého poločasu.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Rennes - Lorient: Výsledek zápasu/každý z týmů dá gól Rennes/Ano

1.3.2024

Předposledním zápasem čtyřiadvacátého kola bude jedno z dalších regionálních Bretaňských derby, kdy se tentokrát proti sobě postaví Rennes, tým s aktuálně nejlepší formou celé Ligue 1, a mírně se zlepšující Lorient. Oplatí Rennes Lorientu porážku z prvního letošního vzájemného derby?

Hovoříme-li o týmech s momentálně nejlepší formou z posledních týdnů, tak tím nejlepším z nich je skutečně Rennes, které zvítězilo v šesti z posledních sedmi ligových duelů (6-1-0)! Naposledy družina kouče Juliena Stephana dokonce vydolovala bod ze zápasu s vedoucí Paříží (1:1), a to ještě byla blízko k senzačnímu vítězství, nicméně vinou sporně nařízené penalty pro obhájce titulu se nakonec musela spokojit pouze se ziskem bodu. Ve čtvrtek následně Rennes dokázalo postoupit v Coupe de France do semifinále, když přešlo přes třetiligový Le Puy po vítězství 3:1 a jasně tak ukázalo, že je hned po zmiňovaném PSG druhý největší favorit na zisk pohárového prvenství. V lize si každopádně „Les Rouges et Noirs“ brousí zuby na Ligu mistrů a rozhodně by nebylo překvapení, kdyby se na těchto příčkách znamenající účast v milionářské soutěži s momentální formou umístili.

V regionálním derby Rennes narazí na zmiňovaný Lorient, který po skvělé sérii tří výher v řadě neuspěl doma ve vyrovnaném utkání s Nantes (0:1). Pro zbytek sezony má však tým Régise Le Brise dobře zaděláno k tomu, aby v nejhorším případě hrál sestupovou baráž, protože na týmy nacházející se na příčkách jistého sestupu má deset kol před koncem ligy náskok pěti bodů a zmiňovaná třízápasová šňůra výher jednoznačně ukázala, že v Lorientu kvalita dřímá a že se vedení trefilo do zimních posil – čtyřgólového Mohameda Bambu už není třeba představovat. „Les Merlus“ jsou v tomto utkání trošku neoprávněně považováni za až moc velkého outsidera a nemělo by se zapomínat, že poslední tři vzájemné ligové střety vyhrál právě Lorient (1:0, 2:1, 2:1). Dočkáme se tady velkého šoku a v podobě čtvrté výhry Lorientu nad Rennes v řadě?

💰 Na co vsadit?

Přestože je Lorient před derby s Rennes velký kurzový outsider, tak si myslím, že rozhodně má šanci k tomu, aby alespoň skóroval. Rennes mělo teď v posledních několika týdnech náročný program spjatý s Evropskou ligou a s pohárem a Lorient nacházející se v okolí sestupu tak mohou hráči podcenit. Obrovskou hodnotu tak vidím v sázce na to, že se prosadí oba týmy, k čemuž bych ještě tu jedničku (i přes všechny otazníky) přidal. Vyjde nám tedy z toho, že domácí zvítězí, ale dostanou gól, což rozhodně není při jejich náročném programu nereálné. Naposledy dokonce inkasovali od třetiligového outsidera Le Puy.

👇 Doporučení:

6/10

pic

Nantes - Metz: 1

1.3.2024

Jedním z dalších zápasů, který výrazně promluví do záchranářských bojů, bude tento mezi Nantes a Métami, které v tabulce dělí čtyři příčky a osm bodů. Nantes se sestupovým pozicím v posledních týdnech dokázalo vzdálit, ale Métám se to vůbec nedaří. Změní se to u Východofrancouzů tento víkend?

Nantes minulé kolo podruhé za sebou vyhrálo na hřišti soupeře, když v Bretaňském derby porazilo Lorient 1:0 díky brance obránce Jeana-Charlese Casteletta. Druhý zisk tří bodů v rámci posledních tří kol vynesl „Kanárky“ na šestnácté místo, tři body nad sestupovou baráž, což bude nyní potřeba potvrdit doma, protože na Stade de la Beaujoire Nantes prohrálo už čtyři ligová klání za sebou, v nichž vstřelilo pouze jedinou branku. Před týdnem však kouč Jocelyn Gourvennec poslal do boje většinu opor, včetně ofenzivního dua Mostafa Mohamed – Moses Simon, a v následujících týdnech bychom tak od Nantes měli čekat zlepšující se výkony. Dokážou nám to Západofrancouzi v duelu s nováčkem?

Mohli by, a to zejména z toho důvodu, že Méty nevyhrály už deset ligových kol po sobě, v nichž si připsaly hned devět porážek (0-1-9)! Tuto nepříznivou sérii zatím ustál trenér Lászlo Bölöni, přestože někteří fanoušci tvrdí, že už několik týdnů dozadu bylo pozdě k odvolání rumunského lodivoda. Naposledy Métám nepomohla ani změna rozestavení a doma nakonec podlehly Lyonu (1:2). S ohledem na formu „Les Grenats“ je značně nepravděpodobné, že by se bodového úspěchu dočkali tento týden v Nantes, ačkoli tohoto soupeře v listopadu na domácí půdě porazili 3:1.

💰 Na co vsadit?

Nantes je po dvou posledních venkovních výhrách v Toulouse a Lorientu zcela oprávněný favorit, který by si s nováčkem na domácí půdě měl poradit. Trefit by se pak mohl zmiňovaný Egypťan Mostafa Mohamed. Jednička.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Montpellier - Strasbourg: Zápas bez remízy Montpellier

1.3.2024

Souboj týmů z druhé poloviny tabulky, které v poslední době moc výher nenasbíraly, bude k vidění v neděli odpoledne v Montpellieru, kam zavítá Strasbourg. Které z mužstev se po vzájemném střetnutí vzdálí sestupovým pozicím a bude mít tak do dalších kol větší klid?

Pro bookmakery se to zdá být Montpellier, který po poslední domácí výhře nad Métami (3:0) prožil nejtvrdší porážku této sezony. Ta přišla v Jihofrancouzském derby na hřišti Marseille, kde sice „La Pallaide“ od úvodu vedli, ale ve zbytku zápasu čtyřikrát inkasovali, a nakonec odjeli s prohrou 1:4. Nyní se Montpellier vrací zpět do domácího prostředí, kde letos sice sbírá výhradně remízové výsledky, ale obral zde už několik favoritů z popředí ligové tabulky. Kouč Michel Der Zakarian má už navíc k dispozici s výjimkou Wahbiho Khazriho všechny ofenzivní hráče a má tak z čeho vybírat – třeba takový Akor Adams, nejlepší střelec týmu, už dvakrát po sobě začal utkání na lavičce a je pravděpodobné, že nyní bude zase startovat v základní sestavě.

Strasbourg čeká na ligové vítězství už šest kol po sobě (0-2-4), přičemž čtyřikrát po sobě v lize prohrál a ve třech posledních ligových zápasech dostal pokaždé tři branky. To svěřenci trenéra Patricka Vieiry neodčinili ani v úterním pohárovém duelu na hřišti Lyonu, kde po remíze 0:0 vypadli na penalty. Tuto prachbídnou formu se bude alsaský celek snažit zlomit na jihu Francie na Stade de la Mosson, kde však od roku 2004 v devíti soutěžních utkáních po sobě nedokázal zvítězit (0-4-5) a pokud nezlepší tristní defenzivu, která inkasovala za předešlá čtyři kola jedenáct branek, uvedená statistika se pro Strasbourg jen zhorší.

💰 Na co vsadit?

Ani jeden z týmů neoplývá žádnou zázračnou formou, nicméně lépe se jeví před vzájemným kláním Montpellier, který zároveň hraje doma. Proto se přikláním na stranu domácího celku, na nějž si vsadím formou sázky zápas bez remízy. V případě remízy, která se na hřišti Montpellieru letos zrodila z dvanácti zápasů hned v sedmi případech, se při vsazení tohoto tipu vrací vklad.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Brest - Le Havre: 1

1.3.2024

Nedělní odpolední zápas Brestu a Le Havru má jasného favorita v podobě domácího celku, který se deset kol před koncem ligy drží na senzačním druhém místě. Hosté z Normandie se naopak začínají potýkat se záchranářskými starostmi. Dočkáme se předpokládaného vítězství favorizovaného Brestu?

Na poslední domácí vítězství 1:0 nad Marseille, které se zrodilo brankou Pierra Lees-Meloua v závěru utkání, navázal Brest dalším tříbodovým zápisem, tentokrát z půdy Strasbourgu. Roli hrdiny a spasitele minulý týden převzal Mahdi Camara, jenž při výhře 3:0 zaznamenal svůj první kariérní hattrick v Ligue 1. Druhá výhra v řadě udržela „Piráty“ na skvělém druhém místě, kde mohou setrvat nadále, pokud se jim vydaří domácí klání s Le Havrem.

Nováček soutěže se propadá do výsledkové krize poté, co nezvítězil už v pěti ligových kolech po sobě (0-2-3), kvůli čemuž se propadl na rozdíl dvou bodů k sestupové baráži a čeká ho tak ještě náročný zbytek sezony. Při třech předchozích porážkách v řadě, včetně té poslední na domácím hřišti s Remeší (1:2), chyběl mužstvu kouče Luky Elsnera vykartovaný špílmachr Daler Kuzyaev, který po vyloučení v poháru se Strasbourgem obdržel čtyřzápasový disciplinární trest, proti němuž se Le Havre odvolal. To, zda Normanďané s odvoláním uspěli, ještě není úplně jasné, ale další případná absence ruského středopolaře může být pro tým fatální s ohledem na nutnost už konečně naplno bodovat. Postará se Le Havre o výsledkové překvapení?

💰 Na co vsadit?

Brest je doma opravdu velmi silný a hned po Paříži si obecně drží nejkonzistentnější formu z celé ligy. Z toho plyne, že by si mělo bretaňské mužstvo i podruhé v letošní sezoně poradit s Le Havrem, který už jednou letos venku dokázalo porazit (2:1). Jednička.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Toulouse - Nice: Počet branek méně než 2.5

1.3.2024

Rozdílné tabulkové postavení a rozdílnou výsledkovou formu mají před nedělním popoledním vzájemném střetnutí Toulouse a Nice. Zatímco lepší formou oplývají domácí fotbalisté, hosté z francouzské Riviéry se kvůli špatným výsledkům v posledních kolech propadli z druhého místa až na čtvrté. Bude pro Nice tento zápas jakýmsi odrazovým můstkem k umístění na vytoužených pozicích s přímou účastí v Lize mistrů?

Po remíze v odvetném utkání Evropské ligy s Benficou Lisabon na Toulouse byly k vidění zpočátku ligového zápasu s Lille drobné známky únavy, jenže v druhém poločase „Fialky“ ožily a skóre dokázaly třemi góly otočit na konečných 3:1. Na okcitánském celku je tak už zcela jednoznačně vidět, jaké zkušenosti mu letošní zápasy v Evropské lize přinesly a po dvou ligových výhrách v řadě v Monacu (2:1) a právě doma nad Lille lze předpokládat, že by z toho záchrana v nejvyšší francouzské soutěži být mohla, přestože to tak s ohledem na výsledky v podzimní části ligy moc nevypadalo. Další zkouška proti týmu z vrchu tabulky čeká Toulouse v neděli, kdy přicestuje Nice. Bude z toho třetí výhra po sobě nad papírovým favoritem?

Ligové výsledky Nice nebyly za poslední měsíc vůbec dobré. Družina italského kouče Francesca Farioliho v únoru nezvítězila v žádném ze čtyř odehraných kol (0-2-2) a v tabulce klesla na zmiňovanou čtvrtou příčku, přičemž naposledy se natrápila s posledním Clermontem, kterému nedokázala dát ani gól (0:0). Nice mělo přitom ještě velké štěstí, neboť spolehlivý gólman Marcin Bulka dokázal v nastavení prvního poločasu chytit pokutový kop. Velkým problémem jihofrancouzského celku je produktivita, z čehož je patrné, že po těsných výhrách 1:0 se celou sezonu zkrátka vítězit nedá. Vždyť Nice je po Clermontu a Métách, tedy po týmech, co se nacházejí na sestupových pozicích, třetím nejméně produktivním mužstvem celé Ligue 1. Co se týče defenzivní složky mužstva, tam naopak „Orli“ s pouhými patnácti inkasovanými góly kralují.

💰 Na co vsadit?

V posledních čtyřech vzájemných zápasech Toulouse a Nice padly vždy maximálně dvě branky, přičemž dvakrát se zrodila remíza (1:1, 0:0) a dvakrát vyhrálo Nice (0:2, 1:0). Mnoho branek nepadne ani tentokrát – Nice se v ofenzivě trápí a vzadu moc gólů nedostává, což bude hlavním důvodem, proč budou k vidění znovu maximálně dva góly. Nepřekvapila by ani další bezbranková remíza.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Clermont - Marseille: 2

28.2.2024

Sobota večer nabídne na pohled jednostranný zápas mezi osmnáctým, tedy posledním Clermontem, a devátou Marseille, která se po další trenérské změně naposledy vítězně nadechla. Potvrdí hosté roli papírového favorita, přestože jsou na hřištích soupeře letos zatím nejhůře hrajícím týmem?

Od poslední ligové výhry Clermontu už uplynul měsíc a půl a od té chvíli střídá celek ze středu Francie remízy a prohry. Tyto výsledky ještě více rozkývaly trenérskou židli pod aktuálně nejdéle sloužícím koučem ligy Pascalem Gastienem, který se svým týmem naposledy obral o body Nice po remíze 0:0. „Les Lanciers“ mohl k překvapení kola dotáhnout nejlepší týmový střelec Shamar Nicholson, jenže v nastaveném čase prvního poločasu neproměnil pokutový kop, čímž prohloubil střeleckou mizérii Clermontu, který má se šestnácti vstřelenými góly nejhorší ofenzivu celé Ligue 1 a zároveň výsledkově druhou nejhorší bilanci na domácí půdě (1-4-6). Může se to změnit proti Marseille, která venku tápe?

Zdá se to být nepravděpodobné poté, co Marseille v rozmezí čtyř dnů dvakrát zvítězila, když pod nově angažovaným trenérem Jean-Luisem Gassetem nejprve v Evropské lize vyřadila Šachtar Doněck (3:1) a následně minulou neděli doma porazila Montpellier (4:1), přičemž v obou případech kvůli brzké inkasované brance musela průběh zápasu otáčet! Na dva vítězné počiny v krátkém sledu reagoval nový kouč Gasset prohlášením, že za těch pět dní, co je v trenérské funkci, získali jeho svěřenci zpět sebevědomí, což byla s jeho příchodem priorita. Nyní by mělo být pro Marseille prioritou vylepšit tristní venkovní bilanci (1-4-6), chce-li ligový ročník zachránit umístěním v TOP 6, na níž momentálně ztrácí tři body.

💰 Na co vsadit?

Jak zmiňoval trenér Gasset, Marseille po dvou výhrách po sobě zase narostlo sebevědomí a z toho by měla těžit i proti Clermontu, který je na dně tabulky. Kurz na dvojku je tak v tomhle směru lákavý a tiketu by neměl chybět, zvláště když Marseille musí dát do zbývajících deseti kol Ligue 1 všechno, aby uspokojila rozvášněné fanoušky, kteří jsou na klub hodně nároční.

👇 Doporučení:

8/10

pic

Reims - Lille: Dvojitá šance remíza

28.2.2024

Zápas, který nemá úplně jednoznačného favorita, mezi Remeší a Lille bude k vidění v sobotu v podvečer. Lille se bude domácímu týmu snažit vrátit tři porážky z posledních čtyř vzájemných zápasů a zároveň se posunout do TOP 4, Remeš chce naopak navázat na poslední venkovní vítězství. Kterému z týmů se podaří uspět?

Díky střídajícímu Mohamedovi Daramymu se Remeš minulé kolo konečně vítězně nadechla, když díky dvěma gólům dánského útočníka vyhrála na hřišti Le Havru (2:1) a v tabulce se tak vytouženému šestému místu s účastí v Konferenční lize přiblížila na rozdíl dvou bodů. Konkurence v podobě Marseille, Rennes či Lens je však pro mužstvo kouče Willa Stilla obrovská. K udržení se v této společnosti týmů bude v případě Remeše nutností vylepšit průměrnou bilanci na domácím stadionu (5-2-4), kde ještě v rámci roku 2024 „Les Rouges et Blancs“ ani jednou zvítězili (0-2-1). Za poslední dva roky se jim tu ale podařilo porazit soupeře, s nímž změří síly tento týden. Porazí Remeš severofrancouzského soupeře potřetí za sebou?

Pokud se hraje venku, šance na tříbodový zisk se v případě fotbalistů Lille snižuje. To potvrdili svěřenci trenéra Paula Fonsecy i minulý týden na hřišti Toulouse, kde i přes poločasové jednogólové vedení nakonec prohráli 1:3 a soupeřově půdě tak v rámci ligy nezvítězili už popáté v řadě (0-2-3). Celková venkovní bilance 2-6-4 pak rozhodně neodpovídá ambicím s účastí v Lize mistrů, kam by se „Dogy“ chtěly tento rok probojovat. Remeš jim může každopádně nahánět hrůzu už jen tím, že je třikrát za poslední dva roky porazila a také tím, že se stala doposud jediným týmem, který v této sezoně vyhrál právě na domácím stadionu Lille.

💰 Na co vsadit?

Jak již bylo několikrát zmíněno, Lille v poslední době nemá na Remeš ty nejlepší vzpomínky a dotěrný styl fotbalu zkrátka Severofrancouzům příliš nevoní. Nejčastější venkovní výsledek Lille je v této sezoně remíza, která se patrně zrodí o půli nebo na konci utkání i tento víkend. Mnoho jiných kurzů s hodnotou tu nenajdeme a remíza se jeví zkrátka nejpravděpodobněji.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Monaco - PSG: Každý z týmů dá gól/počet gólů v zápasu Ano/+2.5

28.2.2024

S prvním březnem přichází na řadu také předehrávka v pořadí už čtyřiadvacátého kola Ligue 1, kdy hned na úvod uvidíme jeden velký šlágr – aktuálně třetí Monaco přivítá vedoucí Pařiž. Bude z toho po týdnu další bodová ztráta obhájce titulu před důležitou odvetou osmifinále Ligy mistrů?

Monaco se poslední týdny řídí rčením: „bohatým beru, chudým dávám,“ protože se jednalo už o druhý venkovní zápas v řadě, který „Knížata“ vyhrála stejným výsledkem 3:2, a to nad týmem, jenž okupuje příčky s účastí v pohárové Evropě. Poslední výhru na hřišti Lens nikdo moc nečekal poté, co týden předtím svěřenci kouče Adiho Hüttera vybuchli doma se zachraňujícím se Toulouse (1:2). Tentokrát však Monaco spasil Takumi Minamino, který vstřelil dvě branky, přičemž ve druhém případě šlo o vítěznou trefu v nastaveném čase. Další tříbodový import ze hřiště soupeře tak posunul knížecí celek opět do první trojky před důležitým kláním s PSG.

Paříž po třech vítězných kolech po sobě nad Strasbourgem (3:1), Lille (3:1) a Nantes (2:0) znovu ztratila v domácím prostředí, kdy tentokrát remízu musela zachraňovat až v sedmé nastavené minutě. Autorem gólu z pokutového kopu nebyl překvapivě Kylian Mbappé, který střídal už v pětašedesáté minutě, ale Gonçalo Ramos a je klidně možné, že tento Portugalec bude dostávat v sestavě čím dál tím více příležitostí, neboť po tomto remízovém zápase s Rennes trenér Luis Enrique avizoval, že si jeho tým musí zvyknout na to, že bude jednoho dne hrát právě bez Mbappého, který po sezoně zamíří do Realu Madrid. Takovéto prohlášení a celková atmosféra nemusí klubu úplně prospívat, ačkoli momentální jedenáctibodový náskok na čele tabulky PSG promarní jen opravdu stěží. Nyní však cestuje na v posledních letech dost neoblíbenou monackou půdu, kde v ligových zápasech už třikrát za sebou vyhořelo a pokaždé obdrželo tři branky (0:3, 2:3, 1:3)!

💰 Na co vsadit?

Monacu to sice v domácím prostředí v poslední době tolik nelepí, ale na papírově stejně silné nebo lepší soupeře se dokáže namotivovat, a to by měl být přesně tenhle případ. Paříž má navíc před odvetou Ligy mistrů španělské půdě s Realem Sociedad, z čehož plyne, že kouč Enrique bude možná některé hráče šetřit. V utkání se prosadí oba týmy a padnou alespoň tři branky stejně tak jako v posledním vzájemném měření sil, které Pařížané na konci listopadu doma ovládli poměrem 5:2. Tentokrát má Monaco na bodový úspěch mnohem větší šanci.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Marseille - Montpellier: Počet branek méně než 3

23.2.2024

Závěrečný duel třiadvacátého kola Ligue 1 obstará Jihofrancouzské derby mezi Marseille a Montpellierem, které naposledy před Vánoci vítěze nepoznalo (1:1). Jak to dopadne nyní, kdy domácí do utkání nastoupí s novým trenérem?

Marseille před týdnem dokonala naprosto tragický vstup do nového roku další porážkou, která tentokrát přišla na hřišti Brestu 0:1, přestože Jihofrancouzi hráli více než půlhodinovou přesilovku. To už neustál kritizovaný trenér Gennaro Gattuso a jen dva dny před čtvrtečním odvetným zápasem Evropské ligy se Šachtarem Doněck tým převzal Jean-Louis Gasset, ještě donedávna hlavní trenér reprezentace Pobřeží slonoviny, kde skončil v průběhu Afrického šampionátu po šokující porážce 0:4 s Rovníkovou Guineou, přičemž bez něj „Sloni“ následně celý šampionát ovládli. S výběrem tohoto sedmdesátiletého trenéra fanoušci opět spokojení nejsou, nicméně Gasset má za úkol získat si u hráčů potřebný respekt a sezonu nějakým způsobem zachránit. Marseille pod ním první vystoupení zvládla, když doma ve čtvrtek porazila zmiňovaný Šachtar (3:1) a úspěšně tak postoupila do osmifinále, kde narazí na Villarreal. Podaří se na poslední výsledek Gassetovým svěřencům navázat i v lize?

Na Stade Velodrome si tentokrát najde cestu Montpellier, který se minulé kolo konečně dočkal po pěti ligových zápasech vítězství, když doma jednoznačně porazil Méty (3:0). Svou nepostradatelnost opět ukázal kapitán Teji Savanier, který v rámci Ligue 1 proměnil už dvanáctou penaltu v řadě a letos patří k nejproduktivnějším záložníkům celé ligy (5+5). Montpellier má celkově velmi zajímavý tým, nicméně spousta hráčů letos nemá formu takovou, jakou by mít měla a z toho důvodu „La Pallaide“ okupují příčky v dolních patrech tabulky. Nyní by si jistě přáli papírového favorita z Marseille porazit, protože se jim to nepovedlo už od roku 2018 v ani jednom z předešlých devíti ligových zápasů (0-4-5). Změní se to teď?

💰 Na co vsadit?

Evropská liga a ligová soutěž to je něco úplně jiného. Ostatně pod koučem Gattusem jsme to zvláště u Marseille mohli zcela jasně zpozorovat. Z toho důvodu čtvrteční vítězství s novým trenérem Gassetem toho pro Marseille moc neřeší a není důvod k příliš velkému optimismu. Montpellier přijede poctivě bránit a klidně bychom se mohli dočkat už třetí po sobě jdoucí vzájemné remízy 1:1. Padnou každopádně maximálně tři góly.

👇 Doporučení:

6/10

pic

Le Havre - Reims: Zápas bez remízy Reims

23.2.2024

Le Havre i Remeš v posledních kolech výsledkově strádali. Nyní si to oba celky v neděli odpoledne rozdají proti sobě o to, který z nich se z pětizápasové šňůry soutěžních zápasů bez vítězství vymaní dříve.

Le Havre si minulý týden v Lille ani neškrtl a ze Stade Pierre-Mauroy odjížděl s porážkou 0:3. Družina kouče Luky Elsnera tak neskórovala už v jedenáctém ligovém zápase letošní sezony, tedy přesně v každém druhém zápase, což je vcelku problém, zejména pak s ohledem na to, že většina týmů, která v tabulce šlape Le Havru na paty, před týdnem zvítězila. Od tzv. play out (sestupové baráže) tak normandský celek dělí před tímto kolem jen dva body a v přístavním městě rázem začínají bít na poplach. Čeká Le Havre po tomto kole další strmý pád tabulkou?

Přestože Remeš nevyhrála stejný počet zápasů za sebou jako její soupeř, s nímž se utká toto kolo, je před cestou do Normandie s ohledem na kvalitu kádru a také na poslední vzájemný prosincový zápas, který „Les Rouges et Blancs“ doma ovládli výsledkem 1:0, považována za právoplatného favorita. Už poslední ligové kolo Remeš ukázala mírné zlepšení, když doma remizovala s nepříjemným Racingem Lens 1:1, kdy se trefil čerstvý mistr Afriky z Pobřeží slonoviny Oumar Diakité. Bude pro celek ze severovýchodu Francie zápas v Le Havru už vítězným odrazovým můstkem k tomu, aby třeba ještě do konce ligového ročníku zabojoval o pohárovou Evropu?

💰 Na co vsadit?

Jak již bylo zmíněno, kvalita obou kádru je lehce rozdílná a z tohoto pohledu jsou oprávněnými favority hosté, kteří dle mého těsné vítězství znovu urvou. Individuálně velmi schopné hráče, jakými jsou Junya Ito, Keito Nakamura, Mohamed Daramy či zmiňovaný Oumar Diakité, zkrátka domácí kouč Elsner nemá a z toho důvodu se přikláním k sázce v prospěch hostů, a to ve formě tipu zápas bez remízy (v případě nerozhodného výsledku se vrací vklad).

👇 Doporučení:

7/10

pic

Lens - Monaco: Počet branek více než 2.5

23.2.2024

Šlágr třiadvacátého kola Ligue 1 je na programu v neděli hodinu po poledni, kdy se střetnou dva tabulkoví sousedé, které dělí před vzájemném střetnutím dva body – šesté Lens a páté Monaco. První letošní vzájemné ligové klání ovládlo na začátku září Monaco (3:0), které pak Lens na začátku ledna vyřadilo po penaltovém rozstřelu i z Francouzského poháru. Dokážou se Severofrancouzi tento víkend Monacu pomstít?

Lens minulý týden na hřišti Remeše po vyrovnaném a takticky svázaném zápase s minimem gólových šancí remizovalo 1:1, což znamenalo první bodovou ztrátu pro „Sang et Or“ po třech vítězných kolech. Mnohem větší zklamání však svěřenci trenéra Francka Haiseho prožili ve čtvrtek v Evropské lize, kdy v odvetném klání na hřišti německého Freiburgu vedli ještě o poločase 2:0, nicméně po změně stran dvakrát inkasovali a rozhodující gól celého dvojzápasu na 2:3 pak obdrželi v prodloužení. Je otázka, co takové zdrcující vyřazení ještě po sto dvaceti minutách, kdy si někteří hráči sáhli se svými silami na dno, s týmem udělá. Za severofrancouzským klubem však stojí i přes všechno špatné skvělí fanoušci, kteří je na domácí půdě pokaždé hlasitě podporují, čehož Lens letos využilo k šesti domácím vítězstvím (6-2-2). Připíše si Racing po souboji s tabulkovým sousedem sedmý letošní domácí skalp?

V Monacu byli všichni ve varu poté, co „Knížata“ překvapivě zvítězila jako vůbec první tým v této sezoně na hřišti Nice (3:2), jenže poslední domácí výbuch s Toulouse (1:2) vrátil zase všechny na zem. Ukázalo se, jak moc týmu chyběli elitní střelec Wissam Ben Yedder a kreativní záložník Alexandr Golovin, kdy si oba zmínění odpykávali karetní trest, a také nejistota v gólmanovi Philippu Köhnovi, který dostal gól z volného přímého kopu z dobrých pětatřiceti metrů. Nevyrovnané výsledky tak Monaco v tabulce opět o pár míst sesadily z příček zajišťující přímý postup do Ligy mistrů, nicméně pořád je bodový rozdíl k těmto pozicím minimální a stát se ještě může cokoliv. Oproti domácím zápasům je Monaco mnohem nebezpečnější venku, kde hned po Paříži nasbíralo druhý nejvyšší počet bodů (5-4-2), zároveň ve venkovních zápasech Monaca padají v průměru čtyři branky na utkání! Dočkají se diváci další gólové nálože, když nyní jedou „Knížata“ po čtrnácti dnech na hřiště soupeře?

💰 Na co vsadit?

Gólově bohaté venkovní zápasy Monaca a náročný program Lens budou hrát v prospěch pohlednému fotbalu nahoru dolů, který přinese branky stejně tak jako v šesti posledních vzájemných střetnutích obou celků, kdy vždy padly minimálně tři. Stejný počet by měl být k vidění i tento víkend a nepřekvapila by třeba ani remíza 2:2.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Toulouse - Lille: Lille vyhraje alespoň jeden poločas - Ano

23.2.2024

Nedělní odpolední zápas mezi Toulouse a Lille představuje pro každý z týmů zcela jinou motivaci. Zatímco domácí „Fialky“ by se rádi bodově vzdálily sestupovým příčkám, hosté ze severu Francie si kladou za cíl poskočit na jednu z prvních tří příček s jistým postupem do skupinové fáze Ligy mistrů. Který z týmů to bude chtít víc?

Poté, co Toulouse minulý týden absolvovalo náročný zápas na hřišti Benficy Lisabon, se očekávalo, že tým trenéra Carlese Martineze nebude v ligovém utkání v Monacu fyzicky moc dlouho stačit, nicméně opak se stal pravdou. „Fialky“ už podruhé za sebou monacký Stade Louis vyloupily a po vítězství 2:1 a trefách kapitána Vincenta Sierra z dalekonosného přímého kopu a stopera Logana Costy slavily cenný zisk tří bodů. V pořadí další zázrak se v odvetném domácím zápase Evropské ligy s Benficou už nekonal a Toulouse se po bezgólové remíze s druhou nejprestižnější evropskou soutěží rozloučilo, přestože v utkání mělo spoustu šancí k tomu, aby průběh dvojzápasu zdramatizovalo. Na Toulouse je každopádně vidět velké herní zlepšení za poslední dobu, nicméně otazník visí nad výsledky na domácí půdě, protože zde celek z Okcitánie v ligových zápasech nevyhrál už sedmkrát za sebou (0-3-4), naposledy 1. října loňského roku! Změní se to tentokrát?

Lille mělo na rozdíl od Toulouse volný týden a mohlo tak kvalitně potrénovat po dalším domácím vítězství, které přišlo nad Le Havrem (3:0). Hattrickem se o to zasloužil nezastavitelný Jonathan David a překonal tak metu deseti ligových branek už ve čtvrté sezoně Ligue 1 po sobě. V bodově velmi vyrovnané špici tabulky Lille před tímto kolem figuruje na čtvrtém místě s pouhým dvoubodovým odstupem od druhé příčky, což pro družinu kouče Paula Fonsecy představuje velkou motivaci, protože tak vysoko se „Dogy“ neumístily od památné sezony 2020/21, kdy senzačně získaly mistrovský titul. K tomu, aby se Lillo udrželo v tabulce takto vysoko, musí jednoznačně zlepšit výsledky venku, protože na hřištích soupeře letos v lize vyhrálo pouze dvakrát (2-6-3). Ukáže se tento víkend, že Lille to myslí s Ligou mistrů opravdu vážně a po třech měsících venku zvítězí?

💰 Na co vsadit?

Jestliže na Toulouse náročný program nedolehl minulý týden, může to být klidně až teď v neděli, kdy do Okcitánie zavítá tým, co si hodně zakládá na držení míče, což může být pro domácí dost nepříjemné, když budou muset zase hodně běhat. Lille by tak z tohoto duelu mělo vytěžit výhru alespoň v jednom z poločasů, pakliže chce získat nějaké body, aby se udrželo v honbě za umístěním v TOP 3. 

👇 Doporučení:

7/10

pic

PSG - Rennes: Každý z týmů dá gól - Ano

23.2.2024

Předposlední zápas třiadvacátého kola v neděli v podvečer se odehraje v hlavním městě, kde Paříž držící obdivuhodný náskok na čele ligy narazí na rozjeté Rennes. Půjde o střet dvou týmů s nejlepší výsledkovou formou od začátku roku. Které mužstvo z něj vzejde jako to vítězné

?I přes ospalý, srpnový vstup do ligového ročníku Pařížané opět dokazují, že v lize nemají výraznější konkurenci poté, co po posledním vítězství na hřišti Nantes (2:0) zvýšili svůj náskok na čele tabulky už na úctyhodných třináct bodů a opravdu nelze čekat, že by tento bodový polštář prohospodařili. Všemožné spekulace o odchodu Kyliana Mbappého do Realu Madrid se ukazují jako pravdivé a nejlepšího střelce v historii klubu tak čeká poslední necelý půl rok v pařížském dresu. I přesto bude Mbappé, který dal v letošních dvaceti ligových zápasech jednadvacet branek, dál válet, ačkoli se teď postaví proti nepříliš oblíbenému soupeři, jemuž vstřelil jediný gól z posledních sedmi vzájemných střetnutí, do kterých zasáhl. Bude to Mbappé, co proti nepříjemnému soupeři za obhájce titulu skóruje nebo ho zastoupí jiní?

Rennes zajíždí do hlavního města po poslední jednoznačné výhře nad posledním Clermontem (3:1), kdy se dvěma góly vyznamenal Martin Terrier, který mimochodem pár dní nazpět získal ocenění za nejlepšího hráče ledna právě před zmiňovaným Mbappém. Svěřenci trenéra Juliena Stephana se následně ve čtvrtek utkali v odvetném zápase Evropské ligy s AC Milán a poměrně překvapivě zvítězili 3:2 díky hattricku kapitána Benjamina Bourigeauda, nicméně po úvodní porážce 0:3 to bretaňskému celku k postupu nestačilo. Jednalo se každopádně už o osmé soutěžní vítězství (v základní hrací době) v rámci tohoto roku (8-1-1), což může Paříži před vzájemným utkáním nahnat strach ještě s ohledem na to, že Rennes od roku 2021 PSG porazilo ze šesti vzájemných měření sil hned třikrát (3-1-2). Zaskočí odvážný tým z Bretaně Pařížany na jejich vlastním stadionu stejně tak jako minulý rok v březnu, kdy zde dokonce zvítězili s čistým kontem 2:0?

💰 Na co vsadit?

Kurz na PSG nemá vzhledem ke skvělé formě hostů z Rennes moc velkou hodnotu. Zajímavěji se jeví sázka na to, že se gólově prosadí oba celky. Paříž sice naposledy proti Nantes udržela čisté konto, ale to jen díky výbornému Donnarummovi. Rennes má pak ve svých řadách kvalitní střelce, jakými jsou Terrier, Gouiri, Kalimuendo nebo poslední hattrickový hrdina Bourigeaud. Odvážnější sázkaři pak mohou zkusit výhru Pařížanů s kombinací toho, že skórují oba týmy.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Nice - Clermont: 1

23.2.2024

Nedělní odpolední zápas mezi Nice bojujícím o Ligu mistrů a Clermontem usilujícím o setrvání v nejvyšší soutěži má jednoznačného favorita v podobě domácího celku. Ten však dostal v posledních kolech dva tvrdé direkty, ze kterých se potřebuje vzpamatovat. Stane se tak proti stejně trápícímu se Clermontu?

Téměř tři měsíce nazpět bylo Nice jediným a v té chvíli také posledním neporaženým týmem letošní sezony Ligue 1, jenže o té doby to šlo s jihofrancouzským mužstvem mírně z kopce. Od začátku prosince totiž „Orli“ prohráli pět z celkových devíti kol (3-1-5), přičemž dvě porážky přišly v posledních dvou týdnech, přestože si Nice rozhodně zasloužilo z těchto dvou utkání vytěžit nějaké body při pohledu na střeleckou aktivitu a herní převahu (Monaco 2:3, Lyon 0:1). Návrat do domácího prostředí, kde to Jihofrancouzům letos až na výjimky šlape (7-3-1), může být z tohoto pohledu vítanou vzpruhou, zvláště proti soupeři, který je na tom ještě daleko hůře. Využijí toho domácí?

Clermont po dvanácté letošní ligové porážce, která naposledy přišla na hřišti rozjetého Rennes (1:3), dál setrvává na úplném dně tabulky se šestnácti získanými body a stejným počtem nastřílených gólů, což je nejméně v lize. Mužstvo stále ještě koučujícího Pascala Gastiena, o jehož vyhazovu se s plynoucími týdny víc a víc spekuluje, trápí zejména disciplína – stoper Maximiliano Caufriez dostal minulé kolo už třetí červenou kartu v sezoně, a to v průběhu necelých třech měsíců! Při cestě k dalšímu výjezdu, tentokrát na francouzskou Riviéru budou „Les Lanciers“ usilovat kromě opuštění poslední příčky také o zlepšení venkovní bilance, která je momentálně druhou nejhorší celé soutěže (2-3-6). Bude clermontské výsledkové trápení trvat i po dalším víkendovém kole?

💰 Na co vsadit?

Pakliže se Nice chce udržet v popředí tabulky, musí zápas na domácím hřišti proti zachraňujícímu se soupeři i přes dílčí výsledkovou krizi zvládnout. Na tiket patří jednička.

👇 Doporučení:8/10

pic

Strasbourg - Brest: Zápas bez remízy Brest

22.2.2024

Druhý sobotní zápas bude mít svůj začátek v Alsasku, kde se domácí Strasbourg bude proti Brestu, aktuálně druhému týmu tabulky, snažit odčinit tři poslední ligové porážky. Zaskočí domácí Alsasané papírového favorita z Bretaně?

Jestli někdo po šestizápasové sérii bez porážky na přelomu roku tvrdil, že se Strasbourg na nějaký bodový dosah potenciálně přiblíží místům s účastí v pohárové Evropě, dost výrazně se mýlil. Poslední tři porážky jsou toho důkazem, ačkoli svěřenci trenéra Patricka Vieiry nepůsobili v ani jednom z těchto zápasů vyloženě špatným herním dojmem. Inkasovat šest branek za dva zápasy je však pro Strasbourg dost, zejména pokud jde o poslední utkání s Lorientem (1:3), kdy opět nejenže selhala obrana, ale také gólman Alaa Bellaaroukh, po jehož chybě alsaský celek inkasoval už po dvou minutách. Velká ztráta před dalším domácím zápasem je pro kouče Vieiru mimo jiné karetní trest Dilana Bakwy, který se v posledních týdnech jevil ze všech ofenzivních hráčů jednoznačně nejlépe. Jak se s touto absencí Strasbourg popasuje?

Na alsaskou půdu ve třiadvacátém kole zavítá Brest, hodně netradiční korunní princ, který se na druhé místo ligové tabulky dostal poté, co doma porazil 1:0 Marseille a Nice i Monaco své zápasy prohráli. „Piráti“ tak mají skvěle našlápnuto k sezoně snů a také k nejlepšímu umístění ve své klubové historii, které by překonalo osmé místo ze sezony 1986/87. Poslední zmiňované domácí vítězství bylo vzhledem k tomu, že Brest hrál poslední půl hodinu v početní nevýhodě o to cennější a sladší a fanoušci si ho opět náležitě užili. Autorem další gólové trefy, která znamenala bodový zisk, se stal po týdnu opět Pierre Lees-Melou, naprosto nepostradatelný středopolař, o něhož byl v zimě na přestupovém trhu velký zájem, ale Brestu se ho podařilo udržet a teď má namířeno do Ligy mistrů. Se Strasbourgem „Piráti“ neprohráli ani jeden z předchozích tří vzájemných duelů (1-2-0), připíšou si další cenné body tabulky i po tomto víkendu?

💰 Na co vsadit?

Brest hraje velmi dobrým a organizovaným herním stylem ze zajištěné obrany, přičemž jeho velká síla tkví také při standardních situacích. Strasbourg nebude bez absentujícího Bakwy směrem dopředu tak nebezpečný, a proto se dá čekat, že Brest udrží další čisté konto a zároveň by měl alespoň jednou z nějaké ofenzivní akce udeřit. Na tiket tak patří sázka v prospěch hostujícího celku – pokud si netroufnete na ostrou dvojku, solidní kurz je k dispozici při sázce zápas bez remízy (pakliže utkání skončí nerozhodně, sázka se vrací).

👇 Doporučení:

8/10

pic

Lorient - Nantes: Dvojitá šance remíza

20.2.2024

Sobotní fotbalový program Ligue 1 odstartuje Bretaňským derby, kdy Lorient na svém stadionu přivítá Nantes. Utkání je pro oba týmy nadmíru důležité, protože jde o souboj tabulkových sousedů, a hlavně konkurentů v boji o záchranu. Které z mužstev má k vítězství blíže tentokrát?

Po třetím vítězství v řadě, přičemž druhém na hřišti soupeře, se Lorient konečně dostal alespoň o skóre ze sestupového pásma, a to potom, co po Métách (2:1) a Remeši (2:0) překvapil také Strasbourg (3:1). Výbornou střeleckou formu opět potvrdil Mohamed Bamba, který se tentokrát prosadil hned dvakrát, a stal se tak prvním hráčem za posledních padesát let, co v prvních čtyřech zápasech v Ligue 1 po příchodu z ciziny skóroval. Lorient čeká dle losu hodně náročný zbytek sezony, a tak do nacházejícího domácí zápasu s Nantes musí dát opět všechno, aby dokázal vytěžit nějaké body. Podaří se to „Les Merlus“, kteří jsou od začátku února jako vyměnění?

Bude zajímavé sledovat, jak se Lorient popasuje s „Kanárky“ z Nantes, kteří už mají plně k dispozici navrátivší se africké opory z kontinentálního mistrovství. Proti PSG sice mužstvo trenéra Jocelyna Gourvenneca body nezískalo (0:2), ale směrem dozadu předvedlo obstojný výkon a vypracovalo si dokonce více gólových příležitostí než právě Pařížané. V prospěch Nantes každopádně tento víkend hraje poslední vzájemný zápas, kdy „Kanárci“ na konci září doma Lorient přestříleli v poměru 5:3 a také to, že zvítězili ve čtyřech z předchozích pěti vzájemných ligových střetů. Navážou hosté na tuto vzájemnou bilanci?

💰 Na co vsadit?

Oba týmy nutně potřebují body, aby se vzdálily nejen sestupovým pozicím, ale také sestupové baráži, v níž se po konci sezony při střetu s druholigovým celkem může stát všechno. Výsledkem by tak vzhledem k důležitosti vzájemného duelu mohl být vyrovnaný a takticky svázaný zápas plný osobních soubojů, a tedy remíza o půli na konci utkání. Po závěrečném hvizdu by nebylo překvapením ani závěrečné skóre 1:1.

👇 Doporučení:

7/10

pic

Metz - Lyon: 2

20.2.2024

Páteční předehrávku třiadvacátého kola vezme po týdnu opět na starost Lyon, který tentokrát vycestuje do Mét. Zatímco domácí se dál topí ve výsledkové mizérii, hosté z regionu Rhône-Alpes tabulkou kolo za kolem stoupají. Bude lyonská vítězná šňůra pokračovat?

Trápení Mét nevzalo svůj konec ani v nedělním zápase na hřišti Montpellieru, kde „Les Grenats“ tentokrát dostali hned třígólový příděl. Ani to prozatím nezlomilo vaz kouči Bölönimu, který s Métami nezvítězil už v devíti kolech po sobě, během nichž jeho tým zaznamenal pouze jediný bod (0-1-7) a vstřelil jen tři branky. Změní se tato kletba po domácí páteční předehrávce proti soupeři, s nímž Méty neprohrály v rámci posledních čtyř vzájemných ligových zápasů (2-2-0)?

Proti Lyonu, který táhne sérii čtyř soutěžních výher v řadě, to budou mít domácí těžké. „Orly“ z Nice minulé kolo sestřelil jedinou brankou lyonský Orel (Mangala) a svěřenci trenéra Pierra Sage se tak pomalu dostávají do klidných vod středu tabulky poté, co pod dvěma předešlými kouči Blancem a Grossem výsledkově promarnili první polovinu ligové soutěže. Dle řady posledních vítězství se dá také konstatovat, že se vedení Lyonu trefilo do posil: skvěle zapadl zmiňovaný Mangala, solidně zatím působí Said Benrahma nebo také duo mladíků Gift Orban s Malickem Fofanou, kteří hru dokážou po příchodu z lavičky ve druhém poločase slušně rozhýbat. Zvládnou „Les Gones“ dokráčet k vítězství i v pátečním zápase na hřišti nováčka?

💰 Na co vsadit?

Individuální kvalitou, jakou disponují lyonští hráči zejména směrem dopředu (Lacazette, Benrahma, Nuamah, Cherki…), domácí kouč Bölöni s výjimkou náladového Georgese Mikautadzeho nemá. Lyon by tak měl potvrdit stále se zlepšující formu a na východu Francie zvítězit. Na tiket patří dvojka se solidním kurzem.

👇 Doporučení

:7/10

pic

Nantes - PSG: Zápas/počet branek 2/+1.5

16.2.2024

V sobotu večer odehraje svůj ligový zápas Paříž, která bude před tímto kolem na hřišti Nantes hájit svůj jedenáctibodový náskok na čele soutěže. Má Nantes nějakou na ději na bodový úspěch, který by dost možná znamenal překvapení kola?

„Kanárci“ se minulý týden dočkali prvního ligového vítězství po šesti kolech, tedy od začátku prosince, když překvapivě obrali o všechny body Toulouse. Na svou starou dobrou formu dal konečně vzpomenout Mostafa Mohamed (1+1) a také Tino Kadewere, který se po svém několikazápasovém trápení trefil v rámci Ligue 1 skoro po třech letech. Pro trenéra Jocelyna Gourvenneca šlo tak na lavičce Nantes teprve o druhé vítězství pod jeho vedením (nepočítáme-li pohár), díky čemuž se Západofrancouzi dostali na metu dvaadvaceti získaných bodů, což představuje značnou blízkost sestupovým pozicím. Pokud Nantes nezlepší výsledky v domácím prostředí, kde prohrálo čtyři soutěžní zápasy po sobě, bude se o záchranu opět rvát až do posledního kola, protože tabulka je dolních patrech velmi vyrovnaná.

Paříž zajíždí do Nantes po dvou výhrách v řadě v rámci jednoho týdne, kdy nejprve přehrála nebezpečné Lille (3:1) a následně v Lize mistrů zvládla také první osmifinálový zápas Ligy mistrů proti španělskému Realu Sociedad (2:0). Kouč Enrique udělal v těchto dvou zápasech vždy značné změny v základní sestavě a někteří hráči tak při náročném programu pošetřili síly, což je pro celek z hlavního města v jednom z klíčových období sezony obzvláště důležité. S Nantes by Pařížané neměli mít výraznější problém, v posledních zápasech vždy ukázali dominanci a ta by měla přetrvávat i po tomto víkendu.

💰 Na co vsadit?

Tady není o čem, na Paříž. Pakliže utkání Enriqueho družina nějak výrazně nepodcení, měla by si dojít pro vítězství a vstřelit přitom minimálně dvě branky. Trefí se opět Mbappé.

👇 Doporučení:

8/10

pic

Reims - Lens: 02

16.2.2024

V neděli podvečer uvidí Francie střet dvou týmů z první poloviny ligové tabulky, které dělí pět bodů. Poslední vyrovnaný vzájemný zápas doma ovládlo Lens (2:0), nicméně nyní půjde v obráceném gardu o trochu jiný zápas. Uspěje tentokrát Remeš?

Fotbalisté Remeše ze severovýchodní části Francie naposledy nezvládli už třetí po sobě jdoucí ligový zápas, do nějž vstupovali v roli papírového a také kurzového favorita, což je stálo pád tabulkou až na devátou příčku. Svěřenci trenéra Willa Stilla dokonce naposledy podlehli Lorientu (0:2), který hraje momentálně o sestup, a navíc ani nedokázali proti nejprostupnější obraně soutěže skórovat, což bylo v plné sestavě i s japonskými navrátilci z reprezentace další velké překvapení. Dokáže Remeš i přes prachbídné výsledky a ztráty zaskočit mírně favorizované Severofrancouze?

Lens se na rozdíl od Remeše daří, když zvítězilo ve třech kolech po sobě (Toulouse 2:0, Nantes 1:0, Strasbourg 3:1). Ve všech těchto zápasech se do střeleckých statistik zapsal David Pereira da Costa, který aktuálně zažívá jedno z nejlepších období jeho dosavadní hráčské kariéry, ačkoli ve čtvrtek se mu už tolik nedařilo, protože „Sang et Or“ remizovali 0:0 v Evropské lize s německým Freiburgem. V případě Lens nelze čekat příliš velkou únavu, protože se očekává, že vzhledem k dobré šířce a kvalitě kádru kouč Franck Haise bude moct sestavu adekvátně obměnit, přičemž na hru by to výrazný vliv mít nemělo. Naváže tento víkend Racing Lens na dvě předchozí venkovní výhry s čistým kontem?

💰 Na co vsadit?

Bude zajímavé sledovat, zda se perspektivní tým Remeše dokáže vzpamatovat po třech značných výsledkových nezdarech zrovna proti nebezpečnému Lens, nicméně moc tomu věřit nejde. Hosté se letos chtějí opět probojovat do Ligy mistrů a z toho důvodu nemohou takové utkání tak jednoduše ztratit. Ze severovýchodu Francie si domů přivezou minimálně bod.

👇 Doporučení:

7/10