Čas
Kurzy
1.01
1000

Reims - Marseille: Zápas bez remízy Marseille

15.05.2024 21:00,
pic

Druhou ze středečních dohrávek obstará jedenáctá Remeš, která doma vyzve osmou a o Evropské poháry stále ještě bojující Marseille. K tomu, aby se do nich hosté z jihu Francie ještě mohli probojovat, musí v ideálním případě zvítězit v posledních dvou venkovních duelech sezony.

Remeš po remíze 1:1 v Brestu v minulém kole protáhla svou sérii bez vítězství už na šest zápasů (0-3-3) a dva zápasy před koncem ligy to vypadá, že se opět umístí v klidném středu tabulky. Tým ze severovýchodu Francie dohrává sezonu pod dočasným koučem Sambou Diawarou, se kterým se žádné výsledkové zázraky příliš nečekají, a nového trenéra vedení zvolí až před letní přípravou na novou sezonu. V dohrávce se Remeš utká s Marseille, na níž to výsledkově dlouhodobě neumí, protože ji neporazila od roku 2019 v sedmi ligových vzájemných zápasech po sobě, přičemž pětkrát proti ní za tu dobu prohrála (0-2-5).

Jen tři dny po bolestivém vyřazení v semifinále Evropské ligy od Atalanty Bergamo se Marseille dokázala vzpamatovat a v důležitém domácím utkání s Lorientem bodovala po výhře 3:1 naplno, a to i díky dvěma brankám elitního střelce Pierra-Emericka Aubameyanga. Poslední dvě kola tak budou pro družinu kouče Jeana-Louise Gasseta obzvláště důležitá vzhledem k tomu, že Marseille rozhodně nechce být v příští sezoně bez účasti v pohárové Evropě. Jihofrancouze však čekají dva zápasy venku, kdy po Remeši zavítají ještě do Le Havru, což s ohledem na statisticky druhou nejhorší bilanci z hřišť soupeřů v rámci celé Ligue 1 není úplně dobrá výchozí pozice pro zisk potřebných šesti bodů. Marseille totiž z dosavadních patnácti ligových střetnutí hraných venku vyhrála jen dvě (2-5-8), tedy stejně jako například poslední Clermont.

💰 Na co vsadit?

Motivace domácích nebude ve středeční dohrávce taková, jako bude ta u hostí. Marseille se venku sice letos příliš nedaří, ale v tomto případě prostě musí. Tým už nepůsobí tak vyčerpaně jako tomu bylo před dvěma týdny a marodka se v podstatě vyprázdnila. Vezmeme-li v potaz zmiňovanou motivaci v podobě účasti v Evropských pohárech pro další sezonu, musí Marseille bodovat. Tip na vítězství hostů však raději pojistím v rámci sázky zápas bez remízy.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!

Nenalezeny žádné položky!