1.01
1000

Pardubice - Třinec: Více než 4,5 gólu

28.04.2024 19:00,

Play-off Extraligy vyvrcholí posledním sedmým finálovým zápasem, po němž se konečně určí mistr ligy sezony 2023/24. Pardubice v posledním utkání nevyužily mečbol a podlehly na ledě Třince 1:4. Pardubicím nepomohla ani výrazná střelecká převaha, svou roli totiž hrála také velká obětavost třinecké obrany, která zblokovala 22 střel soupeře. Problémem hráčů Dynama bylo, že většinou stříleli z dálky a nedařilo se jim ve zhuštěném prostoru tlačit k dorážkám.

Třinec vedl po dvou třetinách už 3:0 a i přes vyhecovanou závěrečnou periodu plnou vyloučení se mu dařilo držet komfortní vedení v podstatě až do koncovky. Dynamu se povedlo až v 57. minutě v přesilovce snížit na 1:3, ale s výsledkem už hosté nic neudělali. Pomyslnou tečku do prázdné brány přidal Hrehorčák.

Oceláři po vyrovnání série na 3:3 mají před posledním duelem v Pardubicích šanci vybojovat pátý extraligový titul v řadě, čímž by vyrovnali rekord Vsetína z konce 20. století. Jednou velmi nespornou výhodou je psychická odolnost třineckých hokejistů, kteří dlouhodobě ukazují v rozhodujících zápasech play-off sérií fantastické výkony a od roku 2009 vyhráli sedm z osmi rozhodujících klání. Na druhou stranu Pardubice proti Třinci zvládly poslední dva domácí zápasy a věří, že je domácí publikum opět vyburcuje k vybojování klíčového vítězství.

V pátek se jednalo už o desátý vzájemný zápas těchto týmů v sezoně 2023/24 a poosmé padlo alespoň pět branek. Dál tak platí, že zápasy Pardubic a Třince jsou hodně ofenzivní a sedmé finále i díky tomu slibuje atraktivní podívanou, která by se mohla stát nejen pomyslnou, ale skutečnou třešničkou na dortu celého play-off.

Tipovat vítěze sedmého finále Extraligy by mohlo být příliš ošemetné. Vysokou důvěru má možnost, že bude padat hodně branek.