1.01
1000

Parma – Inter Milano: Poločas/zápas: 2/2

2.3.2021,

Parma si předsevzala, že zlepší svou střeleckou bilanci a docela se jí to daří. Ostatně, bylo už na čase po sérii 11 utkání, ve kterých dala dohromady pouhé tři branky, se její poslední dvě vystoupení, ve kterých se prosadila pokaždé dvakrát, musí hodnotit kladně. Parma navíc v obou případech vedla v poločase 2:0. Jenže k čemu je to platné, když ve druhých poločasech shodně dvakrát inkasovala a získala pokaždé jen bod. Podobný scénář mělo i první letošní vzájemné střetnutí – Parma vedla ještě v 63. minutě na Interu 2:0, ale nakonec brala jen bod za remízu 2:2. Nepříjemným zjištěním pro ni bude i fakt, že v minulých devíti vzájemných střetnutích vyhrál domácí celek jen jednou, ačkoliv to byla právě Parma (v roce 2014). Tato bilance pravděpodobně napravena nebude, protože Inter v minulém kole bez potíží porazil Janov (skóre utkání otevřel už v první minutě) a Antonio Conte míří za ligovým titulem. O tom, jestli rozjetý Inter v Parmě vyhraje asi není sporu. Jde jen o to, o kolik branek to bude. V posledních dvou duelech v roli venkovního týmu to bylo vždy minimálně o dvě.