1.01
1000

Polsko - Francie: Polsko +0,5 vyhraných třetin

14.05.2024 20:20,

Úterní večerní zápas obstarají v ostravské skupině B hokejového MS reprezentace Polska a Francie. Duel dvou týmů ze suterénu tabulky může být v konečném zúčtování tím, který rozhodne o sestupujícím z elitní divize.

Poláci se do ní vrátili po dlouhých dvaadvaceti letech a v úvodních dvou vystoupeních zanechali hodně sympatický dojem. Nad loňskými bronzovými medailisty z Lotyšska třikrát vedli a nakonec s nimi prohráli až po prodloužení. Následně naši severní sousedé nestačili dle očekávání na Švédsko, kterému podlehli 1:5. Ještě necelých šest minut před koncem ovšem činil rozdíl ve skóre pouhé dvě branky.

Francouzi vstoupili do turnaje porážkou 1:3 s Kazachstánem, ačkoliv platili v utkání za mírné papírové favority. Následně uhráli remízu s Lotyšskem, s nímž stejně jako Poláci padli až po prodloužení, konkrétně poměrem 2:3.

Bookmakeři favorizují poměrně jasně Francii, Poláci ale ukázali, že se s nimi musí v boji o udržení počítat. Francouzi prohráli v přípravě na šampionát 0:3 se Slovinskem, které letos jen tak tak postoupilo z nižší divize. A ani Poláci zřejmě nebudou jednoduchým soustem, navíc ve Vítkovicích, kde mají vzhledem k blízkosti hranic de facto domácí prostředí. Minimálně jednu třetinu by Polsko mělo v hezkém kurzu vyhrát.