Čas
Kurzy
1.01
1000

Rune H. - Dimitrov G.: 1

01.10.2023 13:30,
pic

Finalista tří letošních turnajů ATP Holger Rune prožívá hodně špatný závěr sezony. Supertalentovaný Dán musel po Wimbledonu skousnout sérii sedmi prohraných zápasů v řadě, na což už dlouhou dobu nebyl zvyklý. Černou šňůru nyní dokázal na pětistovce v Pekingu konečně utnout. V Číně by se tak mohl znovu odrazit k lepším zítřkům.

V úvodním kole přitom neměl Rune vůbec snadný los. Souboj světové čtyřky s patnáctkou v podobě Kanaďana Augera-Aliassimea by slušel spíše čtvrtfinále, ne-li pozdější fázi turnaje. Rune nicméně zvítězil dvakrát 6:4, soupeři nedopřál ani jeden brejkbol a po prvním podání ztratil za celé utkání jen čtyři výměny.

Triumf Runeho tak rozhodně nebyl náhodným a podobná čísla by na jeho psychiku měla mít blahodárný efekt. Znovunabytou formu bude moci potvrdit již v osmifinále, v němž se střetne s Grigorem Dimitrovem.

Někdejší vítěz Turnaje mistrů má ve 32 letech nejlepší okamžiky kariéry s velkou pravděpodobností již za sebou – na rozdíl od Runeho. Na titul čeká Bulhar už dlouhých šest let. V úvodních kolech turnajů si pravidelně dokáže uhrávat své, v pozdějších fázích už ale mívá proti kvalitnějším protivníkům problémy. V Cincinnati, New Yorku i Čcheng-tu vypadl shodně s Němcem Zverevem. V Pekingu pak měl namále hned v úvodním kole, v němž musel z pozice výrazného favorita otáčet duel s McDonaldem. S Američanem prohrával v jednu chvíli už 2:6 a 1:5, přesto nakonec dokázal zápas zvrátit.

💰 Na co vsadit:

Dimitrov utekl v prvním kole z lopaty pomyslnému hrobníkovi. V souboji s Runem už tolik štěstí mít nebude. Za situace, kdy jsou kurzy téměř v rovině, patří na tiket jednoznačně Dán. Na Dimitrova ostatně recept zná, v červenci jej porazil v osmifinále Wimbledonu.

👇 Doporučení: 

7/10

Nenalezeny žádné položky!