1.01
1000

Sassuolo – Empoli: 02

24.02.2024 15:00,

Kouč Sassuola Alessio Dionisi si jistě svůj jubilejní 100. zápas v Serii A představoval jinak, neboť Neroverdi prohráli v Bergamu 0:3 a od sestupového pásma je dělí už jen lepší skóre. Empoli naproti tomu uhrálo remízu s Fiorentinou (1:1) a po pětizápasové sérii bez prohry má na svého dalšího soupeře už dvoubodový náskok.

Předchozí tři domácí zápasy Sassuola sice dopadly pokaždé jinak (1-1-1), společné však měly to, že se v nich vždy v úvodní půlhodině prosadil Andrea Pinamonti, kterému na to minule stačilo dokonce jen pět minut. Tím ale pozitiva pro Sassuolo končí, protože na svém stadionu v tomto ročníku vyhrálo jen třikrát (3-3-5).

Specialista na záchranu trenér Davide Nicola neprohrál ve svých úvodních pěti vystoupeních na lavičce toskánského klubu ani jednou (2-3-0). Jeho výjimečnost dokazuje i fakt, že to se v Serii A ještě žádnému trenérovi Empoli nepovedlo. Významně k tomu samozřejmě přispívá i fakt, že hosté začali konečně dávat góly, když se v těchto pěti kolech trefili už pětkrát. Minule navíc zase skóroval nový muž Niang.

Situace v Sassuolu skutečně není dobrá a návrat Domenica Berardiho je ještě daleko. Empoli přijede v podstatně lepší náladě a zlomit ho nemusí ani první inkasovaná branka: Sassuolo je jediným týmem, který v tomto ročníku prohrál dvě domácí utkání, ve kterých vedl v poločase.