1.01
1000

Slovensko - Polsko: J. Slafkovský +0,5 gólu

15.05.2024 20:20,

Hokejisty Slovenska čeká ve středu čtvrté vystoupení na letošním mistrovství světa. Ve večerním utkání se v Ostravě střetnou s Polskem a budou plnit roli obrovských papírových favoritů.

Slováci vstoupili do turnaje porážkou 4:6 s Německem. Následně už si poradili 6:2 s Kazachstánem a naposledy zdolali 5:4 po prodloužení silné Spojené státy, proti nimž promarnili třígólový náskok.

Poláci na úvod trápili obhájce bronzu z Lotyšska, kterým podlehli 4:5 až v prodloužení. Následně nestačil nováček elitní divize poměrem 1:5 na Švédsko. V úterý pak padli v důležitém souboji o záchranu 2:4 s Francií. S tou nabrali vinou nevýrazné první poloviny čtyřbrankové manko, z něhož stačili ukrojit už jen polovinu.

Slováci půjdou do zápasu po dnu volna, zatímco Poláci budou mít v nohách právě klíčový duel s Francií. Tato skutečnost by měla ještě o to více umocnit propastný rozdíl v kvalitě obou kádrů.

Největší hvězdou Slovenska je křídlo první formace Juraj Slafkovský. Dvacetiletý útočník má za sebou vydařenou sezonu v NHL. V dresu Montrealu během ní zaznamenal 20 branek a 30 asistencí. Před měsícem se proti Philadelphii dokonce blýskl hattrickem. V posledním utkání Canadiens vsítil gól Detroitu. V jediném přípravném duelu, do něhož rodák z Košic zasáhl, skóroval proti Američanům.

Na MS zatím Slafkovský gólové mlčí. Proti Polákům bude mít jedinečnou příležitost sejmout ze svých beder rostoucí tlak a zapsat se po čase opět mezi střelce. Minimálně jednou se proti prostupné obraně nováčka slovenská opora prosadí.