1.01
1000

Spezia - Napoli: 2

4.5.2021,

V zápasech obou těchto celků hrály v minulém kole roli pozdní branky. Spezia vyrovnala na půdě Verony, a i když nedokázala ani napočtvrté vyhrát (2 remízy, 2 prohry), navýšila svůj náskok na pásmo sestupu na tři body. Debutant v nejvyšší soutěži měl sice ještě před pár týdny i mnohem komfortnější náskok, ale i tak to vypadá, že jeho první vystoupení mezi elitou skončí úspěchem. Spezia navíc neprohrála doma už šestkrát v řadě a to se zde představil Inter či AC Milán (3 výhry, 3 prohry). Ve třech z posledních pěti ovšem ztrácela v poločase (aniž by sama dala gól), čehož budou chtít využít hosté z Neapole bojující o Ligu mistrů. Partenopei sice v minulém domácím duelu ztratili, když inkasovali vyrovnávací trefu v nastaveném čase, ale dokázali vyhrát všech šest venkovních zápasů, ve kterých letos vedli v poločase. Neapol nemusí nikam spěchat, protože Spezia prohrála i 14 utkání, ve kterých platil v poločase nerozhodný stav - s přehledem nejvíce ze všech. Hosté sice v prvním vzájemném střetnutí letos prohráli poměrně překvapivě 1:2, ale následně ligurský celek porazili 4:2 v poháru a roli favorita by měli na jeho půdě zvládnout.