1.01
1000

Torino – Lecce: Dvojitá šance: Remíza

16.02.2024 19:00,

Zamýšlený boj o evropské poháry zatím nepokračuje zcela podle plánu, protože Turín po ztrátě se Salernitanou remizoval i naposledy na půdě Sassuola (1:1). Pořád ale lepší než Lecce, které prohrálo čtyři z posledních pěti utkání, včetně toho minulého v Boloni (0:4).

Kouč Ivan Jurić byl s výkonem svých svěřenců naposledy spokojen, protože prodloužili svou neporazitelnost už na pět utkání v řadě a v posledních deseti prohráli jen jednou (4-5-1). Jurić nicméně prohlásil, že míří ještě výš a chce zabojovat o lepší příčky. To by měl být jasný signál k tomu, že proti Lecce tady budou domácí brát pouze tři body.

Lecce míří ke druhému utkání venku v řadě, když se minulou neděli představilo v Boloni, kde se mu dvakrát nevedlo. Hosté v tomto ročníku ještě ani jednou na půdě soupeře nevyhráli (0-5-7), ale právě s takovými protivníky má Turín doma často nečekané problémy. V poločase například Lecce v posledních čtyřech venkovních duelech ztrácelo jen jednou.

Jedna věc je touha po třech bodech a Evropě, druhá realita. Turín dal v posledních deseti zápasech pouze 11 branek a sám inkasoval čtyři. Hned polovina z těchto utkání pak skončila remízou a nerozhodný stav platil i v poločase během jejich jediné prohry. Prolomit defenzivu Lecce se jen tak nepodaří ani zde.