1.01
1000

Udinese – Fiorentina: Méně než 2,5 branky

26.2.2021,

Udinese vybojovalo v neděli bod na půdě Parmy, kde po prvním poločase prohrávalo 0:2, což v kombinaci s předchozím duelem v Římě znamenalo nepříjemnou sérii 0:5 ze tří po sobě jdoucích poločasů. Po dvou brankách ve druhém dějství utkání v Parmě to ale s Udinese vypadá dobře. Neprohrálo totiž ve čtyřech z posledních pěti zápasů (2 výhry, 2 remízy) a před startem tohoto kola mělo na záchranu velmi příjemný náskok deseti bodů. Na domácí půdě pak Udinese neprohrálo už třikrát v řadě a v posledních dvou případech (Verona, Inter) nedostalo ani jeden gól. Minulé kolo se povedlo i Fiorentině, která doma porazila Spezii jednoznačně 3:0, když se opět prosadil útočník Vlahović, který k jedné brance přidal i asistenci. Hosté mají stejně bodů jako Udinese a dali i stejný počet branek (25). Vzhledem k tomu, že oba celky zvládnou dát v průměru zhruba gól na utkání, nedají se asi čekat velké střelecké hody. A skutečně – jen v jednom z předchozích sedmi vzájemných klání padly minimálně tři góly. Jednalo se o první letošní ligový vzájemný souboj, který Fiorentina vyhrála 3:2. Opakování něčeho podobného je značně nepravděpodobné.