1.01
1000

Udinese – Sampdoria: 0

13.5.2021,

Udinese schytalo vysokou porážku (1:5) na půdě Neapole a v předchozích deseti kolech dokázalo vyhrát jen dvakrát (2-2-6). Na záchranu to stačí pohodlně, ale na první umístění v horní polovině tabulky od ročníku 2012/13 to bude velmi pravděpodobně málo. Udinese už sezónu pouze dohrává a v posledním domácím vystoupení remizovalo 1:1 s Bolognou, když vyrovnávací trefu inkasovalo v 82. minutě. To ale nebylo zas až tak velkým překvapením, protože domácí tady letos dostali v závěrečných deseti minutách celou třetinu branek, včetně posledních tří. Friulani tak alespoň přerušili sérii čtyř domácích proher a prohrát by nemuseli ani tentokrát, neboť jejich dalším soupeřem bude Sampdoria, která je na tom v tabulce sice o poznání lépe, ale z hlediska nasazení jsou si oba celky rovny. Hosté prakticky dohrávají svou sezónu už od zimních měsíců, kdy zjistili, že skončí v polovině tabulky, ať už se stane cokoliv. Sampdoria v týdnu uhrála doma remízu se Spezií (2:2), když dvakrát dokázala vyrovnat a překazit svému rivalovi z Ligurie oslavy záchrany.