1.01
1000

Lille - Clermont: Počet branek méně než 3

01.02.2023 19:00,

Lille v neděli odmítlo se bodově dotáhnout k první pětce a na hřišti Nice prohrálo 1:0. „Dogy“ mohla mrzet řada neproměněných šancí zejména po prvních pětačtyřiceti minutách, což byla hlavní příčina a kámen úrazu při výjezdu na jih Francie. Jednalo se vůbec o první porážku od konce října po celkově třinácti zápasech, když k tomu přičteme pět přáteláků a dva pohárové duely. Nyní se ve vloženém kole svěřenci kouče Paula Fonsecy představí na domácím Stade Pierre-Mauroy, kde se jim letos daří velmi dobře (6-2-2) a přivítají Clermont, svého tabulkového souseda na osmé příčce. „Les Lanciers“ předvádí v poslední době slušné výkony. V porovnání s minulým ligovým ročníkem, kdy se v premiérové sezoně mezi francouzskou elitou Clermont zachraňoval, je to něco jako nebe a dudy. Naposledy se tým Pascala Gastiena rozešel v nepříliš divácky pohledném zápase smírně s Nantes (0:0), přičemž k vidění nebyla od obou mužstev ani jedna střela do prostoru branky. Clermont tak neprohrál ani ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase (3-1-0) a do Lille může jet naprosto v klidu. Při výjezdech mimo svůj stadion hraje Clermont poctivě odzadu a z toho neustoupí ani proti papírově favorizovaným Severofrancouzům. Celku ze středu Francie se takto letos podařilo vydolovat bod z Monaca (1:1), či porazit na Nový rok Lyon (0:1). Problémy mělo s Clermontem i Lens nebo Marseille. Ti však zvítězili těsně o jeden gól. Lille tak proti loňskému nováčkovi nečeká procházka růžovým sadem, jak by si někteří mohli na první pohled myslet. Lze očekávat, že domácí budou více na balónu a budou dobývat. Clermont však umí hrát proti favoritům organizovaně, a tak moc gólů pravděpodobně neuvidíme. V prvním vzájemném utkání před Silvestrem vyhrálo Lille 0:2, když Clermont zlomila až odpískaná penalta ve druhém poločase, jinak moc šancí k vidění nebylo. Sázím na under tří branek.