1.01
1000

Marseille - Brest: Zápas/počet branek 1/-4.5

27.05.2023 21:00,

Prohospodařené poločasové vedení na hřišti Lille může Marseille zpětně hodně mrzet, přišla totiž s největší pravděpodobností o možnost skončit na druhém místě, a tedy přímo se kvalifikovat do základní skupiny Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Igora Tudora se tak budou muset spokojit „pouze“ se třetím místem a v létě je budou čekat předkola milionářské soutěže, přes která to nemusí být úplně snadná záležitost, což nám ukázalo třeba minulé léto Monaco. V posledním letošním domácím zápase budou chtít „Les Phocéens“ potěšit alespoň své fanoušky, kterých přijde tradičně nespočet a zakončit tuto sezonu důstojným způsobem. Na svatostánek Stade Velodrome dorazí již zachráněný Brest, jenž tuto skutečnost ztvrdil posledním domácím vítězstvím nad Clermontem (2:1) a zachoval tak ligovou příslušnost i pro nadcházející ligový ročník. Zájem o prodloužení smlouvy projevil také kouč Éric Roy, jeden z hlavních strůjců úspěšné záchrany, na čemž se výrazně podílel od svého lednového angažování do trenérské funkce. Na Marseille jeho bretaňský výběr ale stačit nejspíše nebude. Venku je Brest oproti domácím kláním sotva poloviční, letos vyhrál na hřištích soupeře všehovšudy třikrát z celkových osmnácti případů, přičemž pouze jednou z předešlých deseti venkovních střetnutí. Marseille tak překvapení rozhodně nedopustí a na závěr sezony potěší početné příchozí publikum, zároveň padnou maximálně čtyři góly, neboť hostující „Piráti“ přijedou jako na každý venkovní duel v pozici outsidera s jejich klasickou obrannou tvrzí.