Čas
Kurzy
1.01
1000

Česká fotbalová reprezentace

MS 2022

Světový šampionát ve fotbale v roce 2022 bude v mnoha aspektech ojedinělý. V pořadí již dvaadvacáté mistrovství světa uspořádá poprvé v historii arabská země – Katar, který v kandidatuře porazil Austrálii, Japonsko, Jižní Koreu a v závěrečném kole Spojené státy americké. Pro šampionát vzniklo v zemi osm zcela nových stadionů.

Netradiční je rovněž termín mistrovství. Vzhledem k vysokým letním teplotám, které v Kataru panují, se uskuteční až na přelomu listopadu a prosince. Přesněji v termínu od 21. listopadu do 18. prosince.

Naposledy se bude světového mistrovství ve fotbale účastnit pouze 32 týmů. Příští ročník, který v roce 2026 hostí Spojené státy americké, Mexiko a Kanada, již přivítá celkem 48 týmů.

Úvodní souboj obstarají hráči Senegalu a Nizozemska. Titul bude obhajovat Francie, která v roce 2018 na MS v Rusku porazila ve finále Chorvatsko 4:2. Česká reprezentace na účast na světovém šampionátu čeká od roku 2006, ani letos se zde bohužel neobjeví, v baráži totiž podlehla Švédsku.

Domácí Katar byl vylosován do skupiny s Ekvádorem, Senegalem a Nizozemskem, čeká ho úplná premiéra na MS. Obhájci titulu z Francie si ve skupině zahrají s Dánskem, Tuniskem a Austrálií. Z osmi čtyřčlenných skupin postoupí dva nejlepší do vyřazovací fáze, která započne 3. prosince.

Kromě Francouzů patří mezi největší favority na vítěze evropské velmoci jako Německo, Anglie, Belgie či Španělsko, zabojovat o úspěch ale samozřejmě budou chtít také jihoameričtí giganti z Brazílie a Argentiny. Velice překvapivě se na turnaji nepředstaví třeba čtyřnásobný mistr z Itálie. Po 36 letech se vrací Kanada, po 64 letech pak Wales.

Sleduj nejslavnější fotbalový turnaj planety společně s Fortunou a vsaď si!

Více se dozvíš ve speciální článku, který jsme si pro tebe připravili!

Nenalezeny žádné položky!