1.01
1000

Stadion Paris Saint Germain - Parc des Princes

Ligue 1

Francouzská Ligue 1 byla založena v první polovině 20. století, konkrétně roku 1932, kdy nesla název National, o rok později došlo k přejmenování na Division 1. V zemi galského kohouta se však domácí soutěž hrála již od roku 1893. Současné jméno dostala tamní liga v roce 2002. Od ročníku 2002/03 stoupl počet jejích účastníků z osmnácti na dvacet. Jejími nejúspěšnějšími kluby jsou Saint-Étienne, Olympique Marseille a Paris Saint-Germain, všechna tato mužstva získala titul desetkrát.

Hvězdný celek z Paříže v sezoně 2020/2021 ostrouhal, když přenechal mistrovský titul Lille. To ale na šokující vítězství navázat nedokázalo a při obhajobě skončilo desáté. Pohár se tak vrátil do rukou mocného PSG, které ligu vyhrálo s 15bodovým náskokem před druhým Olympique Marseille. Pomohl k tomu i neskutečnými jmény nabitý útok ve složení Neymar – Mbappé – Messi.

Právě druhý jmenovaný – Kylian Mbappé – se s 28 góly stal i nejlepším střelcem celé soutěže. Hned za ním skončil za Monako hrající Wissam Ben Yedder, který dal pouze o tři góly méně. O bronzovou příčku se podělili Moussa Dembélé z Lyonu a Martin Terrier z Rennes.

Sestup z posledního místa potkal Girodins Bordeaux, za které ještě před pár lety řádil český záložník Jaroslav Plašil. Kvůli finančním problémům ale tým nespadl do druhé, nýbrž rovnou do třetí ligy. Sestoupily také Méty a v baráži o udržení neuspělo Saint-Étienne, které bylo vyřazeno Auxerre. Dalšími nováčky se staly týmy Ajaccio a Toulouse.

V současné době v žádném z týmů francouzské Ligue 1 český fotbalista nepůsobí. Největší stopu zde zanechal již zmíněný Plašil, který vyhrál i Francouzský superpohár a Francouzský pohár. V Bordeaux působil i v pozici asistenta trenéra.

Jak dopadne ročník 2022/2023, uspěje opět nejvíce favorizované PSG a osamostatní se v historické tabulce počtu titulů? Nebo to bude Marseille, případně někdo jiný? Vsaď si u Fortuny!

Kromě nejúdernějšího tria fotbalového světa může u nás sledovat i hvězdy konkurenční anglické Premier League, německé Bundesligy či italské Serii A?

Neváhej a vsaď si na ty nejlepší fotbalové soutěže.

Typy sázek
Vše Zápas Favorit PLUS: zápas Zápas bez remízy Počet branek Počet branek týmu Oba týmy dají gól Handicap Dvojitá šance 1.poločas 1.poločas bez remízy 1.poločas počet branek 1.poločas: oba týmy dají gól 1.poločas handicap Handicap. Přesný výsledek Multiskóre Poločas/zápas 1.poločas/zápas a počet branek 1.tým dá gól 2.tým dá gól Oba týmy dají 2 a více branek Gól v obou poločasech Oba dají gól v obou poločasech Oba týmy dají gól ve stejném poločase Bude prohrávat, ale.. Čisté konto Vyhraje alespoň jeden poločas Vyhraje oba poločasy Dá gól v obou poločasech Zápas/oba týmy dají gól Vítězný rozdíl Který tým dá branku Kdy padne první branka v zápase 1.branka 2.poločas: 1.branka Zápas/1.poločas počet branek Zápas/1.tým počet branek Zápas/2.tým počet branek 1.tým 1.poločas přesně branek 2.tým 1.poločas přesně branek 1.branka-minuta 1.tým 1.branka-minuta 2.tým 1.branka-minuta 1.tým 2.poločas přesně branek 2.tým 2.poločas přesně branek 1.poločas/2.poločas 1.poločas počet branek/2.poločas počet branek Padne přesně branek 2.poločas 2.poločas bez remízy 2.poločas počet branek 2.poločas: oba týmy dají gól 2.poločas handicap Nastane skóre Nenastane skóre Padne branka-minuta Nepadne branka-minuta Last Minute gól (85:00 a později) 0-15 minuta zápasu 0-30 minuta zápasu 0-60 minuta zápasu 0-75 minuta zápasu 1.tým dá gól v 1.poločase 2.tým dá gól v 1.poločase 1.tým dá gól v 2.poločase 2.tým dá gól v 2.poločase Zápas/počet branek 1.poločas: výsledek/počet branek 2.poločas: výsledek/počet branek 1.poločas/2.poločas Oba týmy dají gól 1.poločas: 1.branka Poločas s nejvyšším počtem branek Přesně branek Oba týmy vstřelí branku/počet branek Rozmezi gólů 1.poločas přesný výsledek 2.poločas přesný výsledek 1.branka/zápas Oba týmy dají gól nebo více gólů než Zápas/počet gólů v zápase 2-3 Zápas/počet gólů v zápase 2-4 Zápas/počet gólů v zápase 2-5 Zápas/počet gólů v zápase 2-6 Zápas/počet gólů v zápase 3-5 Zápas/počet gólů v zápase 3-6 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-3 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-4 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-5 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-6 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 3-5 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 3-6 1.poločas/zápas 1.poločas: výsledek/oba týmy dají gól Dvojtip/počet branek Dvojtip/oba týmy dají gól Dvojtip (zápas)/oba týmy dají gól v 1.poločase Dvojtip (zápas)/oba týmy dají gól v 2.poločase 1.poločas: dvojtip/oba týmy dají gól 2.poločas: dvojtip/oba týmy dají gól 1.poločas: součet branek 2.poločas: součet branek Součet branek 1.poločas/zápas a počet branek v 1.poločase