1.01
1000

Stadion hráčů AC Milan - San Siro

Serie A

Serie A je hlavní nejvyšší ligovou soutěží v italském fotbalovém systému. Založena byla oficiálně v roce 1929, ovšem navázala na celonárodní soutěže, které se hrály již od roku 1898. Působí v ní dvacet italských týmů, z nichž tři nejhorší na konci každého ročníku sestoupí a nahradí je tři nejlepší týmy z nižší Serie B. Mančafty, které skončí na prvních čtyřech pozicích, si zajistí účast v dalším ročníku Ligy mistrů.

Jednoznačně nejúspěšnějším týmem v historii soutěže je turínský Juventus FC. Ten si připsal neuvěřitelných 36 titulů, navíc v letech 2012 až 2020 skončil první devětkrát v řadě. V sezoně 2020/2021 jejich nadvládu přerušil Inter Milán, který získal svůj devatenáctý titul. V následujícím ročníku, tedy 2021/2022, se po 11 letech z triumfu radoval jeho městský rival AC Milán. Oba mají v tuto chvíli shodný počet devatenácti ligových titulů.

Nejlepším střelcem se v poslední sezoně stal 32letý kanonýr z Lazia Ciro Immobile, který nastřílel 27 gólů. O tři branky méně dal skvěle talentovaný Dušan Vlahović z Juventusu, třetí místo obsadil Lautaro Martinez z Interu.

V italské nejvyšší lize budou v sezoně 2022/2023 působit také dva čeští fotbalisté. David Zima je členem turínské obrany, Antonín Barák pak střílí góly za Veronu. Aleš Matějů s Venezií sestoupil do druhé nejvyšší soutěže.

Společně s týmem z Benátek do druhé ligy spadlo také Cagliari a Janov. Postup si naopak po dvou letech vybojovalo Lecce, poprvé od roku 1996 pak Cremonese a v play off si svůj první postup do Serie A vybojovala Monza.

Kdo vyhraje sezonu 2022/2023? Vrátí se na trůn Juventus, nebo zůstane titul u některého z milánských týmů? Promluví případně do boje třeba Neapol, Lazio nebo AS Řím? Vsaď si na to u Fortuny!

Jak se povede Núñezovi a Haalandovi v Anglii? Nejen na to si můžeš vsadit v naší sekci Premier League, která je pro tebe připravena stejně jako ostatní špičkové evropské fotbalové soutěže.

Typy sázek
Vše Zápas Favorit PLUS: zápas Zápas bez remízy Počet branek Počet branek týmu Oba týmy dají gól Handicap Dvojitá šance 1.poločas 1.poločas bez remízy 1.poločas počet branek 1.poločas: oba týmy dají gól 1.poločas handicap Handicap. Přesný výsledek Multiskóre Poločas/zápas 1.poločas/zápas a počet branek 1.tým dá gól 2.tým dá gól Oba týmy dají 2 a více branek Gól v obou poločasech Oba dají gól v obou poločasech Oba týmy dají gól ve stejném poločase Bude prohrávat, ale.. Čisté konto Vyhraje alespoň jeden poločas Vyhraje oba poločasy Dá gól v obou poločasech Zápas/oba týmy dají gól Vítězný rozdíl Který tým dá branku Kdy padne první branka v zápase 1.branka 2.poločas: 1.branka Zápas/1.poločas počet branek Zápas/1.tým počet branek Zápas/2.tým počet branek 1.tým 1.poločas přesně branek 2.tým 1.poločas přesně branek 1.branka-minuta 1.tým 1.branka-minuta 2.tým 1.branka-minuta 1.tým 2.poločas přesně branek 2.tým 2.poločas přesně branek 1.poločas/2.poločas 1.poločas počet branek/2.poločas počet branek Padne přesně branek 2.poločas 2.poločas bez remízy 2.poločas počet branek 2.poločas: oba týmy dají gól 2.poločas handicap Nastane skóre Nenastane skóre Padne branka-minuta Nepadne branka-minuta Last Minute gól (85:00 a později) 0-15 minuta zápasu 0-30 minuta zápasu 0-60 minuta zápasu 0-75 minuta zápasu 1.tým dá gól v 1.poločase 2.tým dá gól v 1.poločase 1.tým dá gól v 2.poločase 2.tým dá gól v 2.poločase Zápas/počet branek 1.poločas: výsledek/počet branek 2.poločas: výsledek/počet branek 1.poločas/2.poločas Oba týmy dají gól 1.poločas: 1.branka Poločas s nejvyšším počtem branek Přesně branek Oba týmy vstřelí branku/počet branek Rozmezi gólů 1.poločas přesný výsledek 2.poločas přesný výsledek 1.branka/zápas Oba týmy dají gól nebo více gólů než Zápas/počet gólů v zápase 2-3 Zápas/počet gólů v zápase 2-4 Zápas/počet gólů v zápase 2-5 Zápas/počet gólů v zápase 2-6 Zápas/počet gólů v zápase 3-5 Zápas/počet gólů v zápase 3-6 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-3 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-4 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-5 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-6 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 3-5 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 3-6 1.poločas/zápas 1.poločas: výsledek/oba týmy dají gól Dvojtip/počet branek Dvojtip/oba týmy dají gól Dvojtip (zápas)/oba týmy dají gól v 1.poločase Dvojtip (zápas)/oba týmy dají gól v 2.poločase 1.poločas: dvojtip/oba týmy dají gól 2.poločas: dvojtip/oba týmy dají gól 1.poločas: součet branek 2.poločas: součet branek Součet branek 1.poločas/zápas a počet branek v 1.poločase