Čas
Kurzy
1.01
1000
Pomáháme

Společně proti bezmoci na prahu třetího roku

Sázková kancelář Fortuna se dobročinným aktivitám věnuje dlouhodobě už od svých počátků. Michal Horáček coby zakladatel a původní majitel firmy stál na přelomu tisíciletí za myšlenkou Běhu pro Paraple, v dalších letech společnost podporovala Konto Bariéry či Sportovní klub vozíčkářů. Finanční injekce se dočkaly desítky malých a regionálních fotbalových oddílů, které je využily na základní vybavení i organizaci vlastních akcí.

Neziskovým projektům se Fortuna věnuje i v současnosti, už třetím rokem je generálním partnerem spolku Alsa, který bojuje se zákeřnou Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Vše podstatné by se dalo shrnout do výstižného motta: „SpolečněProtiBezmoci“, kdy cílem je podporovat pacienty a jejich rodiny, rozšiřovat a profesionalizovat služby a šířit osvětu.

Alsa i díky této podpoře roste, profesionalizuje se, vybudovala komunitní centrum, a mohla tak podat pomocnou ruku desítkám pacientů a lidem v jejich nejbližším okolí.

Od začátku spolupráce podporuje Fortuna i časosběrný dokument sledující životy čtyř pacientů a jejich rodin. Uvedení dokumentu má jasný cíl – dostat do povědomí široké veřejnosti, jak zákeřná amyotrofická laterální skleróza umí být.