Čas
Kurzy
1.01
1000
Zavřít
Vážení klienti, ve úterý 21. září proběhne od 3:00 do 8:00 plánovaná odstávka našeho webu se sportovními sázkami. Během odstávky si sice žádné tikety nevsadíte, ale můžete to roztočit v našem online casinu, které stále běží. Díky za pochopení a hodně štěstí ve hře.
Pomáháme

Společně proti bezmoci

Sázková kancelář Fortuna se dobročinným aktivitám a podpoře neziskového sektoru věnuje dlouhodobě už od svých počátků. Michal Horáček coby zakladatel a původní majitel firmy stál na přelomu tisíciletí za myšlenkou Běhu pro Paraple, v dalších letech společnost podporovala Konto Bariéry či Sportovní klub vozíčkářů. Finanční injekce se dočkaly desítky malých a regionálních fotbalových oddílů, které je využily na základní vybavení i organizaci vlastních akcí. Nově se Fortuna stala generálním partnerem ALSA z.s., spolku, který bojuje se zákeřnou Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

„V posledních letech jsme hledali trochu jiný nový směr, jakým bychom mohli naši veřejnou podporu pojmout. Fortuna je známá jako tradiční česká firma a sázková kancelář, řada lidí si jí spojí s aktivitami ve fotbalovém prostředí, ale i naše vlastní očekávání jsou vyšší a mají větší přesah. Cílem přitom není běhat po galavečerech a rozdávat šeky,“ říká David Vaněk, generální ředitel Fortuny.

V konkrétní otázce podpory vybrané organizace byla jedním ze základních kritérií vedle účelného využití finanční podpory, zejména možnost užší spolupráce na konkrétních projektech i na celkovém rozvoji. Tak, aby společná snaha měla skutečný efekt a investované peníze měly potenciál generovat pro partnerský subjekt další finanční zdroje.

„Je mnoho projektů, které by si podporu od soukromého sektoru zasloužily, nemoc ALS je ale specifická hned z několika úhlů. Před lety asi všichni zaznamenali globální kampaň na podporu výzkumu Ice Bucket Challenge, při které na sebe lili vodu skoro všichni od Donalda Trumpa až po Lea Messiho. Navzdory tomu stále neexistuje léčba ani prostředky ke zmírnění průběhu a ani jediná organizace, která se v Česku relativně malé skupině zhruba 800 pacientů snaží pomoci, nemá odpovídající podporu z veřejného ani privátního sektoru,“ doplňuje David Vaněk.

Fortuna vedle konkrétních akcí a projektů finančně podpoří pravidelným příspěvkem zejména spolek ALSA jako celek. Většina prostředků bude směřovat k profesionalizaci organizace, zlepšení osvěty a komunikace a k posílení povědomí o nemoci tak, aby se jí dostalo vyšší odpovídající pozornosti ze strany autorit, odpovědných organizací i všeobecné veřejnosti.