Čas
Kurzy
1.01
1000

Everton – Bournemouth: 1

07.10.2023 16:00
pic

Fanoušci Evertonu prožívají těžké období, vstup do nové sezóny připomíná konec té loňské, domácí tak budou mít plné ruce práce, aby před otevřením nového stadiónu nespadli do Championship, což by byla tragédie antických rozměrů.

Domácí celek každopádně není v pohodě, což předvedl v posledním kole, když v Goodison Parku ztratil všechny tři body s nováčkem z Lutonu, pro který se jednalo naopak o první vítězství mezi elitou. Trenér Evertonu, Sean Dyche, dlouhodobě potvrzuje, že je trenérem mezi první a druhou ligou, problémy má jak se skládáním sestavy, tak s dalšími aspekty trenérské práce. K tomu je potřeba přičíst slabého Pickforda mezi třemi tyčemi. Malou nadějí pro domácí je tak alespoň rostoucí forma Calverta-Lewina, který se gólově prosadil ve třech soutěžních duelech v řadě a návrat Jacka Harrisona na fotbalové trávníky po zranění. Vloni patřil pracovitý středopolař k tomu nejlepší v barvách Leedsu.

Také hostující celek se trápí. Po sedmi zápasech čeká na první výhru v sezóně, směrem dopředu i dozadu má dokonce horší čísla než domácí Everton. Mužstvo udrželo pouze v jediném ligovém zápase čisté konto, což by měla být voda na mlýn domácího celku. Co liverpoolský klub totiž postrádá na fotbalovosti a individuálních dovednostech, to nahrazuje na fyzických schopnostech. V týmu je pak několik excelentních hlavičkářů (Tarkowski, Docoure, Calvert-Lewin, Beto). Právě standardních situace pak mohou být alfou a omegou celého klání.

💰 Na co vsadit:

Everton vyhraje podobně jako v posledním kole loňského ročníku (1:0), právě zmíněné tři body s Bournemouthem zachránily “Toffies” mezi elitou.

👇 Doporučení:

6/10