Čas
Kurzy
1.01
1000

Letní olympijské hry v roce 2020 se uskuteční od 24. července do 9. srpna v Tokiu. Do japonské metropole se vrací LOH už podruhé v historii, poprvé se konaly hry v Tokiu v roce 1964. Hlavní město Japonska pak uspělo při hlasovaní o přidělení kandidatury nad Madridem a Istanbulem. Celkově pak půjde o 32. Letní olympijské hry v novodobé historii.

Do programu her se vrací sporty, které jsou v Japonsku nesmírně populární, a to především baseball a softbal, úplně poprvé se pak na největším sportovním svátku světa představí skateboarding, karate, surfing a také sportovní lezení, ve kterém bude Česká republika spoléhat na umění Adama Ondry.

Česká reprezentace bude mít na LOH 2020 už tradičně medailové ambice a podle americké společnosti Gracenote, která se zabývá dlouhodobě medailovými analýzami na OH získá Česko osm cenný kovů. Hned tři by mohli být zlaté, nejcennější medaili přisuzují českým tenistkám ve čtyřhře, vodním slalomářům, konkrétně Jiřímu Prskavcovi (musí zvládnout nominaci) a střelci Filipu Nepejchalovi v libovolné malorážce na 3 X 40 ran. Stříbro by mohli získat skeetař Tomáš Nýdrle, o jednu příčku oproti Riu si pak pohorší judista Lukáš Krpálek, který se letos představí v nejvyšší hmotnostní kategorii. Třetí místo pak analytici přisuzují už zmíněnému lezci Ondrovi, na bronz by mohli dosáhnout i rychlostní kanoisté Martin Fuksa a Josef Dostál.

V kurzové nabídce Fortuny se už tradičně objeví všechny soutěžní disciplíny, včetně sázek na jednotlivé české sportovce. Vsaďte se!