1.01
1000

Hráči Interu Milán slaví titul na San Siru

Serie A

Serie A je hlavní nejvyšší ligovou soutěží v italském fotbalovém systému. Založena byla oficiálně v roce 1929, ovšem navázala celonárodní soutěže, které se hrály již od roku 1898. Působí v ní dvacet italských týmů, z nichž tři nejhorší na konci každého ročníku sestoupí a nahradí je tři nejlepší týmy z nižší Serie B. Mančafty, jenž skončí na prvních čtyřech pozicích si zajistí účast v dalším ročníku Ligy Mistrů. Na pátý celek čeká jedno místo v Evropské lize a šestý tým si zahraje Evropskou konferenční ligu.

Jednoznačně nejúspěšnějším týmem v historii soutěže je turínský Juventus FC. Ten si připsal neuvěřitelných 36 triumfů. Od roku 2012 do roku 2020 skončil první devětkrát v řadě. Minulý rok jeho dlouhé kralování ale přerušil Inter Milán, který se tak posunul s celkovými devatenácti tituly na druhou pozici v tabulkách a opět předběhl svého věčného městského rivala AC Milán, který má titulů osmnáct. Mezi další tradiční kluby, které v posledních letech soupeří o místa v Evropských pohárech patří například Neapol, AS Řím, Lazio, nebo také sympatická Atalanta.

Největší hvězda ligu bohužel před začátkem ročníku opustila. Cristiano Ronaldo totiž opustil Juventus a přesunul se do anglického Manchesteru United. Liga v létě přišla i o Romela Lukaka, jenž taktéž zamířil do Anglie, z Interu Milán se přestěhoval do Chelsea. Hlavním favoritem na krále střelců tak zůstává Ciro Immobile z Lazia Řím.

V týmech Serie A hrají hned čtyři Slováci a dva Češi. Milan Škriniar patří k základním pilířům defenzívy právě mistrovského Interu, Stanislav Lobotka hraje v Neapoli. Ve Spezii poté působí David Strelec a v Cagliari se snaží prosadit Adam Obert. České zastoupení čítá mančaft Hellas Verony, kterému značně pomáhá Antonín Barák a David Zima se v létě přesunul do Turína FC, kde se nyní snaží prosadit. V minulosti za Juventus hrával hvězdný Pavel Nedvěd, který dnes působí v klubových strukturách jako viceprezident.

Jak se povede Ronaldovi a Lukakovi v Anglii? Nejen na to si můžeš vsadit v naší sekci Premier League, která je pro tebe připravena stejně jako ostatní špičkové evropské fotbalové soutěže.

Typy sázek
Vše Zápas Tým vyhraje nebo povede o 2 branky Favorit PLUS: zápas Počet branek Oba týmy dají gól Zápas/počet branek Dvojitá šance 1.poločas 1.poločas počet branek Handicap 0:2 Handicap 0:1 Handicap 1:0 Handicap 2:0 Handicap Zápas/oba týmy dají gól Přesný výsledek 1.tým dá gól 2.tým dá gól Oba týmy dají gól a počet branek více než 2.5 Zápas bez remízy Poločas/zápas 1.tým dosáhne branek 2.tým dosáhne branek Rozmezí branek 1.tým rozmezí branek 2.tým rozmezí branek 1.poločas rozmezí branek 2.poločas rozmezí branek Zápas/1.poločas počet branek 1.tým 1.poločas přesně branek 2.tým 1.poločas přesně branek 1.poločas přesně branek 1.branka 1.branka-minuta Čas 1.branky 1.tým 1.branka-minuta 2.tým 1.branka-minuta 1.branka/zápas 2.poločas 2.poločas počet branek 1.tým 2.poločas přesně branek 2.tým 2.poločas přesně branek 2.poločas přesně branek 1.poločas/2.poločas Poločas s více brankami Padne přesně branek 1.tým přesně branek 2.tým přesně branek 1.poločas přesný výsledek 2.poločas přesný výsledek Padne branka-minuta Nepadne branka-minuta 0-15 minuta zápasu 0-30 minuta zápasu 0-60 minuta zápasu 0-75 minuta zápasu 1.poločas padne branka 2.poločas padne branka Oba dají gól v obou poločasech 1.tým dá gól v obou poločasech 2.tým dá gól v obou poločasech Oba dají gól v 1.poločase Oba dají gól v 2.poločase 1.tým dá gól v 1.poločase 2.tým dá gól v 1.poločase 1.tým dá gól v 2.poločase 2.tým dá gól v 2.poločase 1.tým vyhraje s čistým kontem 2.tým vyhraje s čistým kontem 1.tým vyhraje oba poločasy 2.tým vyhraje oba poločasy 1.tým vyhraje alespoň jeden poločas 2.tým vyhraje alespoň jeden poločas Poločas/zápas a počet branek