1.01
1000

Zlín - Č.Budějovice: dvojitá šance 0-0

16.05.2024 17:00,

Oba týmy čeká další životně důležitý zápas o záchranu, před kterým mají České Budějovice o bod více než poslední Zlín, mezi nimi je vklíněná ještě Karviná, kde ševci v neděli vstali z mrtvých a znovu potvrdili, že mají sedm životů jako kočka.

V poločase prohrávali po tristním výkonu 0:2, na domácímu ale sklapla pověstná Csaplárova. Zlínský trenér Bronislav Červenka měl v přestávce šťastnou ruku a střídající žolík Bartošák stihl dvěma góly srovnat, druhý přitom dal v 90.+3 minutě. Zlín skóroval po 486 minutách, což je pro něj velkým povzbuzením. Doma je silnější než venku, na Letné posbíral o 10 bodů více než při výjezdech. Každopádně i v Karviné inkasoval oba góly po systémových chybách v bránění po autu a neobsazení protihráčů.

Také Budějovice mají v defenzivě obrovské problémy. Brankáři dostávají laciné góly, sobotní druhý z Pardubic bude ozdobou silvestrovských sestřihů. Šípoš si chtěl stáhnout padají míč do rukavic, jenže do něj narazil vlastní obránce Poulolo a balon mu vypadl za brankovou čáru. Přestože Jihočeši otevřeli skóre, prohráli 2:3 a po pěti kolech nebodovali. Teď nastoupí venku, kde v této sezoně pořád nevyhráli a s bilancí 0-4-12 jsou jasně nejhorší. Jeden ze čtyř bodů ale získali na podzim ve Zlíně, kde remizovali 1:1. Nerozhodně 2:2 skončila také jarní odveta.

Remízový stav v poločase nebo na konci zápasu se vyloženě nabízí stejně jako možnost, že skórují oba týmy. Ani jeden není schopný udržet čisté konto, každý to na jaře dokázal pouze jednou.