Čas
Kurzy
1.01
1000

Česko - V.Británie: V.Británie +4.5 dvouminutových vyloučení

18.05.2024 20:20,
pic

Čeští hokejisté splnili na domácím mistrovství světa první dílčí cíl, před závěrečnými dvěma zápasy v základní skupině si zajistili postup do play off. Teď půjde o to, aby skončili na prvních dvou místech a ve čtvrtfinále se tak vyhnuli silné dvojici Švédsko-USA. Vítězství nad Velkou Británií, která míří nezadržitelně k sestupu, je povinností.

Pomoc by už mohl Martin Nečas, který se po vyřazení Caroliny z play off NHL připojí k týmu během dnešního dne. Zda ho Radim Rulík hned nasadí, se teprve ukáže. Nečas má ale velkou chuť reprezentovat a mohl by se stát rozdílovým hráčem. Rulík s ním počítá do jedné z prvních dvou lajn a na přesilovku, ve které se mužstvo až do pátečního duel s Rakouskem trápilo.

V utkání využilo dvě početní výhody, konečně se trefil kanonýr předchozího šampionátu Kubalík a Češi zdolali překvapení šampionátu 4:0. Petr Mrázek přitom vychytal nulu stejně jako Lukáš Dostál s Finskem. V týmu jsou pořád dvě volná místa a ta by mohla zaplnit dvojce Pastrňák-Zacha z Bostonu, který vypadl v sobotu nad ránem českého času. Pastrňák je vysněnou posilou, jenže jdou zprávy o jeho horším zdravotním stavu. Zacha národní tým vždy odmítal a jeho případný příjezd by mohl narušit týmovou chemii.

Velká Británie je po čtyřech kolech na nule a za sebou má těžký pátečním mač proti Dánsku, který po velkém boji prohrála 3:4 a její šance na záchranu se hodně ztenčila, klíčový bude pondělní duel s Norskem. Češi si musejí pohlídat hlavně exlitvínovského kanonýra Liama Kirka, který se podílel na třech z pěti britských gólů (2+1). Až na výprask s Finskem (0:8) přitom Britové výsledkově nepropadli (Kanada 2:4, Švýcarsko 0:3).

💰 Na co vsadit:

Oba vzájemné zápasy na MS jsme v letech 2021 a 2022 vyhráli s přehledem a soupeři jsme moc nepovolili (5:1, 6:1), jednička je ale s nízkým kurzem nevsaditelná. Zajímavější jsou doprovodné sázky, třeba na počet vyloučení Británie, krterá posbírala ve čtyřech zápasech 21 dvouminutových trestů a ve třech posledních 5, 5 a 7. Britové budou pod českým tlakem a budou si pomáhat fauly. Vyplatí se také počkat, zda nastoupí Nečas a vsadit, že se bodově prosadí hned ve svém první vystoupení na turnaji.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!
Nenalezeny žádné položky!