Čas
Kurzy
1.01
1000

Plzeň - Pardubice: 2

12.02.2024 17:30
pic

Pouhý den po Švédských hokejových hrách jsou na program dva zápasy extraligy, a to včetně týmů, jejichž hráči naskočili za národní tým. Za domácí to je obránce Zámorský, za hosty hned trio hokejistů v čele s produktivním Radilem.

To jsou pro oba celky nepříjemné komplikace. Trenéři musí zvážit nasazení hráčů, jestli vůbec dává smysl, případně jejich únavu, která se může promítnout na kvalitě výkonu.

Pardubice po náročném programu (včetně Ligy mistrů a Spengler Cupu) odpočinek každopádně uvítaly a měl by jim prospět po všech stránkách, poslední dva extraligové zápasy před reprezentační pauzou totiž prohrály, což je v probíhajícím ročníku málo vídaná věc. Dnes by se měl v Plzni ukázat ale opět hladový tým, který chce vyhrát základní část (vede jen o dva body) a má pro to všechny předpoklady. Východočeši budou dobře bruslit, což jim před repre pauzou přeci jen chybělo.

Plzeň čeká poslední zápas doma před sérii zápasů venku a Indiáni by rádi navázali na poslední výhru nad Vary 4:3. To ale nebude vůbec jednoduché, domácím totiž konfrontace s Východočechy dlouhodobě nesedí, sedm porážek v řadě v normální hrací době je toho jasným důkazem. Nic na tom nemění ani skutečnost, že hostům budou chybět produktivní borci, zdravotní potíže mají Sedlák, Kaut i Pánik. Zastoupit je mohou ale další Hyka, Říčka nebo třeba Mandát. Plzeň se dostane každopádně v defenzivě pod tlak a Pardubice svého soupeře zasypou střelbou, tak jako ve většině svých zápasů. Když se k tomu přičte nejlepší přesilovka i vysoká úspěšnost střelby, měli by hosté i přes zmíněné absence alespoň o gól zvítězit.

💰 Na co vsadit:

Plzeň na Pardubice neumí, poslední výhra se datuje na podzim roku 2021, lídr tabulky navíc hájí první příčku, a tudíž i nejlepší pozici pro play-off o motivaci tak nemá nouzi. Hosté si pomůžou skvělou přesilovkou a na západě Čech zvítězí poosmé v řadě.

👇 Doporučení:

7/10