Čas
Kurzy
1.01
1000

Fiorentina – Napoli: 1

17.05.2024 20:45,
pic

První utkání předposledního kola italské Serie A obstará souboj o zatím poslední pohárové místo mezi Fiorentinou a Neapolí, která na své hostitele ztrácí dva body, ale zároveň má odehráno o zápas navíc. Fiorentina v pondělí otočila doma utkání s Monzou (2:1) a zapsala třetí ligovou výhru v posledních čtyřech kolech.

V součtu s poháry se jednalo o její čtvrtou domácí výhru v řadě a o její síle na stadio Artemio Franchi svědčí i to, že v posledních 20 vystoupeních zde prohrála pouze s milánskými velkokluby (14-4-2). Fiorentina drží osmé místo, které je zatím posledním pohárovým místem, ale v dalším týdnu ji čeká i finále Evropské konferenční ligy, jehož ovládnutím může postoupit do Evropské ligy.

Je ovšem zřejmé, že svěřenci Vincenza Italiana budou chtít klid na přípravu a do duelu s Neapolí půjdou naplno pro tři body, aby se nemuseli rozptylovat dalšími spekulacemi.

Neapol naposledy opět neuspěla, když doma podlehla Bologni 0:2, a kromě toho, že vyhrála jediné z posledních deseti utkání o její formě svědčí i skutečnost, že už v 15 zápasech v řadě inkasovala minimálně jeden gól! Klubový negativní rekord je přitom 17 ligových zápasů. Neapol prožívá po mistrovské sezóně opravdu nevydařený ročník a těžké venkovní utkání pro ni nepředstavuje ideální příležitost, jak to změnit.

💰 Na co vsadit:

Fiorentina má před Neapolí kromě bodové výhody i tu zásadní, kterou je podstatně lepší forma. V domácím prostředí tak udělá rozhodující krok k jistotě pohárové účasti v příští sezoně a vyhraje podobně jako v prvním vzájemném zápase (3:1).

👇 Doporučení:

7/10